סיקור הופעות
   
 
 
 
 

קורין אלאל בהופעה ב"ברקה"

 
מאת: אייל נועם -  
 
החורף כבר הגיע לבאר שבע, ואיתו הקור שמוציא את החשק להסתובב, ומחליף אותו בחשק להישאר בבית החם. ובית חם זה תיאור מעולה לאווירה ב"ברקה" ביום שלישי שעבר.
תענוג להיכנס מהקור הבאר שבעי, שחודר לכם לעצמות (ולא משנה כמה שכבות תלבשו), לתוך חלל כל כך גדול כמו ה"ברקה", אך עם זאת חם ומשדר אינטימיות וביתיות. התאורה, הבמה הקרובה לשולחנות ובכלל האווירה הבטיחו שהולכת להיות הופעה אינטימית, וזה עוד לפני שמישהו בכלל ראה חלקיק קורין אלאל.
אבל כל המסביב התגמד כאשר עלתה קורין לבמה. בלי רעש, בלי פיצוצים, עמדה מולנו אגדת רוק. אומנם אין סביבה גלי היסטריה, ואיצטדיונים מפוצצים, אבל בכל זאת מדובר באמנית שמופיעה במשך שנים רבות, בלא להיעלם לרגע מהעין, בלי להפסיק לחיות מוזיקה. אין כאן קאמבק וגם לעולם לא יהיה לה, הרי מדובר כאן במוזיקאית שלא מפסיקה לפעול בתחום, לכתוב להופיע, ובעיקר לנגן.
אחרי המבט הראשון, בו כולם רואים את הפרצוף המוכר מהטלוויזיה שמלווה אותנו מהיסודי, בערך, ומתפתח יחד איתנו, מעבירים את המבט השני - המבט הבוחן. אם דיברנו על בית, אז הרי היא האמא כאן. אבל ללא ספק לא אמא רגילה. אלאל הגיעה לבושה בטישרט של טאז ובאגס באני, ויחד עם הפרצוף הכל כך שמח כשהיא מנגנת ושרה, היא נראתה הרבה יותר דומה לילדה ששמחה להציג בפנינו את התחביב, הכישרון שלה והאנרגיות העצומות שהיא מכילה.
כבר בשיר השני הקהל הבאר שבעי לא נשאר אדיש. לא היה אחד בקהל שלא הגיב למוזיקה. החל בקבוצה קטנה של אנשים שקמו מיד לרקוד, וכלה באלו שמזמזמים, מהנהנים, או סתם מתופפים עם היד על הרגל. קורין אלאל המשיכה מאותו רגע באינטרקציה עם הקהל, משתפת אותו שהיום זה יום מאוד מיוחד בשבילה, ולא שוכחת להודות כמעט אחרי כל שיר.
ההופעה זרמה, חוצה סיגנונות מוזיקה שונים וחומרים בהפרשי גיל עצומים. אין ספק שלזמרת יש ארסנל מכובד מאוד של שירים, ובהם להיטים בסיגנונות שונים מאוד. השירים נוגנו בתיאום אדוק בין הנגנים, והיה מיוחד לראות את הכיף שהם שאבו מלהופיע ולנגן יחד. לא בכל הופעה יוצא לראות את הנגנים שרים יחד עם הזמר/זמרת, (שרים לעצמם, כי הם אוהבים את השירים), כשהם מחייכים חיוך מתמשך. אלונה דניאל בלטה במיוחד על התופים. היא נתנה הרבה אנרגיות בהופעה, והשיא היה כשדניאל הגיעה למרכז הבמה לשיר להיטים שלה שעדיין חרוטים במוחינו ("על גגות ת"א"). קורין החליפה אותה מאחורי התופים - הפתעה נעימה שגיוונה את המופע, והלהיטה את הקהל. הרבה אנרגיות בקעו מתוך אותה קבוצה מגובשת על הבמה ללא קשר לגיל המשתתפים, או לליקויים שפקדו אותם (כמו תקלה זמנית במגבר של הגיטרה האקוסטית.)
הקהל אהב את ההופעה שהוא קיבל, והחזיר לבמה בתשואות רועמות. לקראת סופה ניתן היה להבחין במקומות ריקים וכוסות בירה גמורות, אבל זה רק בגלל קבוצת הרוקדים שהלכה וגדלה, שהתענגה על בית חם והופעה אנרגטית, אינטימית ומלאה בהנאה.

הראיון המלא

 
 
 
   
תגובות  
   
1. איזה כישרון
כל יום אני נכנס כדי לבדוק אם תפרסמו משהו על ההופעה, את התמונות כבר ראיתי ואגב חסרות שם יותר תמונות של קורין עצמה. אבל כיף לקרוא את הסיקור!
יישר כוח
(11/01/2004 אוהב את קורין)

2. פעם אהבתי אותה
אבל נראה לי שהיא דיי הפסיקה לחדש... כמה אפשר לשמוע את אין סוסים?
(11/01/2004 פעם)

3. מעולה
כתבה מענינת מאוד. אני מרגיש כאילו הייתי בהופעה.
האנרגיות של הופעה חיה מועברות ע"י הכתב בצורה חדשנית ומעניינת
(11/01/2004 הכריש)

4. חוקרי נפש האמן
האם לא ניתן לסקר כתבה בלי פתוס ,אני מבין שרוצים כתבה על עמוד שלם ואז גולשים לקלישאות ,היתי שמעתי,ומענין שכלל לא ענין אותי כל המסביב ובעיקר לא מה חשבה עלינו כאשר שרה מענין איך עליתה על זה?בסך הכל ניצנים טובים של כתבה.
(11/01/2004 רוקי)

5. מסכים עם רוקי
כתבה מעניינת אבל דיי ארוכה ומיגעת
נראה לי שאפשר היה לדחוס הכל בקצת פחות שורות, וכל זאת מבלי לפספס שום דבר
(12/01/2004 אלי)

6. בירור
האים תוכלו לתת לי פרטים על הופעות אלאל העתידיים בארץ ובחו"ל. jojo//
(06/04/2010 בוכליץ אדם)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?