ביקורת סרטים
   
 
 
 
 

דוגוויל \ במאי: לארס פון טרייר

 
מאת: צילה קנול -  
 
הבעיה המרכזית בכתיבת ביקורת על סרט קולנוע היא איך להימנע מלכתוב על העלילה של הסרט, כי אם אני כותבת על העלילה של הסרט, אז אני די הורסת את הצפייה בו. לכן החלטתי הפעם לא לנסות לא לכתוב את עלילת הסרט אלא לדבר על הסרט עצמו וההמלצה הראשונה שלי למי שמעוניין לראות את הסרט היא לא להתייאש מהחצי הראשון שלו, כי דוגוויל כמו יצירות מופת אחרות קצת משעמם ודי איטי בחלק הראשון ואפשר להתעלף עד שמגיעים לחלק המעניין, החברים שאיתם באתי לראות את הסרט ברחו בהפסקה.
אבל לקראת אמצע הסרט העניינים מתהפכים, הכול נעשה מפתיע יותר, אכזרי יותר ומורט עצבים יותר. אפילו התפאורה המינימליסטית של הסרט (כל הסרט מוסרט על במה שחורה כשכל "העיירה" מצוירת על הבמה בגיר) שבתחילת הסרט היא קצת מעצבנת ולא ברורה, מקבלת משמעות נוספת מלבד תפאורה פשוטה.
הסרט מעביר מסר לאלה שצופים בו וגורם לחשוב על הסרט, על המסר ועל חיינו באופן כללי לאחר הצפייה.
הבמאי הוא לארס פון טרייר, במאי דני שהקים יחד עם קבוצת קולנוענים נוספים את "קבוצת דוגמא", במאים אלו יצרו סגנון שונה מהמקובל בהוליווד, יש שיגידו סגנון כבד יותר או אפילו דכאוני מהמקובל. מי שמכיר סרטים אלו, כמו למשל: "לשבור את הגלים" ו "רוקדת בחשכה" לא יתאכזב מדוגוויל ומי שלא מכיר מוזמן להיחשף לחוויה.
בקיצור , מאוד מומלץ , לכו לראות.
 
 
 
   
תגובות  
   
1. אל תצאו באמצע
גם כשאני הייתי בסרט, אנשים יצאו באמצע, אבל חברה חבל! פשוט כדאי להשאר עד הסוף.
(19/04/2004 לאה)

2. לא הכי קשור אבל...
זה לא קשור לכתבה אבל אני בפעם הראשונה שראיתי את הסרט "רוקדת בחשכה" ראיתי אותו אצל בן דודי ב-DVD ויש לו בעיה שאם מדליקם את ה-DVD לפני
ה-TV אז הסרט מוקרן בשחור לבן.......
רוצים באמת לדעת מה היה לי שראיתי אותו בפעם השניה.........
(20/04/2004 אדיב)

3. נו...
(20/04/2004 יאללה ספר)

4. כל הכבוד!
נחמד היה לי לקרוא את הביקורת המעניינת הזו שכתובה בצורה ממצא ובלי מריחות

בציפייה לקרוא עוד ביקורות של הכתבת
(20/04/2004 אהובה)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?