ביקורת מוזיקה
   
 
 
 
 

הבילויים – "הבילויים"

 
מאת: רן רייטר -  
 
באחד הראיונות שנתנו חברי להקת הבילויים לקידום הדיסק הם אמרו, שאם מוזיקת הרוק הייתה מתחילה ומתפתחת מתוך הגטו היהודי, כך היא הייתה נשמעת.
ובאמת, הבילויים נותנים דגש לצלילים שמעבירים תחושה כאילו הדיסק לא קשור לזמננו. הם מרבים להשתמש באורגן, פסנתר וגם מקומם של כלי הנשיפה לא נפקד.
השיר "מרוסיה" מלווה לכל אורכו בנגינת פסנתר שמזכירה סרטים ישנים של שנות ה- 50. פשוט ויפה.
"מה שלום הזקן של צ'ין-קו-צ'ן", שיר מיוחד עם שם מיוחד, מעביר אותנו בצורה חדה לסרט יפני. השיר גם משלב בתוכו קלרינט, שנותן לנו להרגיש שאנחנו בפגישה של חסידות גור. מבולבלים? יופי. תוסיפו לבלבול קול נשי מקסים עם מבטא שלא הצלחתי להבין מה מקורו, ותקבלו את אחד השירים היפים בדיסק.
אל תבינו אותי לא נכון, הבילויים לא שכחו את הגיטרות והתופים, אבל גם אלה נשמעים שונה. המקצב לא מזכיר את מה שמושמע בדרך – כלל ברדיו (מישהו אמר גלגל"צ?)
על ההפקה המוזיקלית אחראי ברי סחרוף, שגם תרם מנגינתו בשני שירים. ברי, כנראה, נתן לחבר'ה הצעירים המון חופש, כיוון שאני לא שמעתי, גם לאחר ההאזנות רבות, משהו שמזכיר את המוזיקה שלו.
על הטקסטים אחראיים ימי וסלר, נגן הגיטרות, ונועם ענבר, הסולן.
השניים מבטאים בשירים את עמדתם כנגד המצב החברתי והפוליטי בארץ, גם אם הם עושים זאת באמצעות טקסטים הומוריסטיים. באחד השירים,שעוסק בחרדים, נכתב "אנחנו לא עמדנו בתורים של הצבא. אנחנו בחורים של ישיבה". נחמד.
בעתיד מתכננים הבילויים שינוי של הכיוון המוזיקלי, שבטוח יהיה מעניין. אבל בינתיים אני ממליץ לכם להגדיל את החור בכיס ולהוסיף את הדיסק של החבורה המקורית הזו למדף. באחריות.
 
 
 
   
   
 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?