ביקורת מוזיקה
   
 
 
 
 

ROCKFOUR - NATIONWIDE

 
מאת: רן רייטר -  
 
כשקיבלתי מייל מהלהקה שהנה הולך לצאת דיסק חדש קרנתי מאושר. תקופה ארוכה מאוד, ארוכה מדיי, חיכיתי לדיסק שיכלול חומר מקורי וחדש של הלהקה המופלאה הזו. הדיסק האחרון שלהם "ONE FANTASTIC DAY" יצא בשנת 2001 והשאיר אותי עם טעם של עוד.

ושלא תטעו, רוקפור ממש לא נחו בתקופה הזו, להפך. מאז הם הספיקו להופיע קרוב ל –300 פעם (תאמינו לי, ספרתי). הם ביקרו בספרד, אנגליה, קנדה וגם חרשו לאורכה ולרוחבה את ארה"ב. רוקפור הוכיחו לכל הספקנים, שהמעבר לאנגלית בהחלט הטיב עם הקריירה שלהם, ואני בטוח שהצלחתם מעודדת יוצרים נוספים לנסות את מזלם בחו"ל.

את האלבום NATIONWIDE הקליטו חברי הלהקה בעיר דטרויט בתוך שבוע. ג'ים דיימונד שהפיק, בין היתר, גם את הוייט סטרייפס, אמון גם על הפקה זו. רוקפור מתקרבת לליגה של הגדולים, בזה אין ספק.

עבורי האלבום לא היה קל לשמיעה. בשמיעות הראשונות חששתי שהם איבדו את הייחודיות שלהם, את הסאונד הישן והמעניין כל כך. שירים כמו "HAVE A GOOD ONE", "HONEY" ו "NEXT MONRO" נשמעים יותר מדי כמו שירי רוק "רגילים". נראה כאילו טמונה בהם כוונת ייצוא ברורה לתחנות כמו MTV. כחלק משירים אלו נמצא גם השיר "CANDELIGHT", שיר שקט ומרטיט ובו קולותיהם של החבורה נוגעים ישירות בלב המאזין.
שירים אחרים דוגמת "YOU SAID" ו "NATIONWIDE" מזכירים את רוקפור הישנה והבועטת עם סאונד שנות ה- 70 שלה, הגיטרות שנותנות בראש והתיפוף המדהים, של אחד המתופפים הגדולים שידעה מדינתנו. השיר "סוף הדרך" מתוך אלבומם המעולה "האיש שראה הכל" זוכה באלבום זה לתרגום וכעת הוא נקרא "TO THE END ". קצת מוזר בהתחלה. אבל מוזר טוב.

אחרי מספר השמעות הדיסק נשמע טוב יותר. שירי הרוק ה 'רגילים' מסתדרים בתוך המכלול ויוצרים דיסק כיפי, אם כי בהחלט לא מהגדולים של רוקפור. לאלו מכם שמכירים את הלהקה, רוצו לקנות. לאלו שפחות מכירים את הלהקה, הייתי ממליץ לקנות את הדיסק (אלא מה!) ביחד עם עוד אחד מהדיסקים הישנים שלהם, בכדי לקבל רושם טוב יותר של מי היא "רוקפור".
 
 
 
   
תגובות  
   
1. כל הכבוד על המדור החדש - ישר כוח
רן שלום, הכתיבה שלך מעדנת את הבקורת הרעה שייש לאנשים על הדיסק. אני מבטיח לשמוע אותו שוב.
(19/04/2004 עידן)

2. שווה לשמוע שוב
הביקורת שלי נכתבה אחרי ששמעתי את הדיסק בערך שש פעמים , מהתחלה עד הסוף. היום, כשכבר הוא לא עוזב את המעכת ברכב שבוע, אני אוהב אותו יותר. זה רוקפור שונה. פשוט צריך להתרגל.
יהיה מעניין לראות אותם ביום חמישי בברקה. ההופעות שלהם שם זו חוויה לכל אוהב מוסיקה,!!ובעיקר תופים
(20/04/2004 רן)

3. אהבתי
דיסק טוב! להופעה בברקה אני בטוח הולך, מחכה לסיקור של רן
(20/04/2004 ליאור)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?