ביקורת מוזיקה
   
 
איזבו
 
 
 

איזבו - “The Fun Makers”

 
מאת: רן רייטר -  
 
לראשונה נתקלתי ב 'איזבו' במועדון הבארבי בכפר-סבא כמופע חימום ללהקת רוקפור. בדרך כלל כששומעים להקת חימום התחושה היא – 'נחמד, אבל מתי זה ייגמר?'

לא במקרה של 'איזבו'. בהופעה הייתי עם חיוך גדול, הקשבתי לכל צליל שיוצא מהם, והבנתי כי הנה, התאהבתי בעוד להקה.
למחרת כבר הייתי בחנות הדיסקים. יכולתי לשמוע את זעקות כרטיס האשראי – "לא, לא עוד 60 שקל". לא היה לו סיכוי. הדיסק היה בידיי.

כבר בהאזנות הראשונות נדלקתי. 'איזבו' החליטו לקרוא לדיסק שלהם ‘The Fun Maker’. שם מחייב. חברי הלהקה, עם המוזיקה והקולות המיוחדים והשובביים שהם עושים לכל אורך הדיסק, בהחלט מקיימים הבטחה זו. תוך כדי עלעול בחוברת הדיסק הבנתי שזו בהחלט לא להקה חובבנית. שמו של סולן הלהקה, רן שם טוב, נשמע לי מוכר.

שם טוב נמצא בתעשיית המוסיקה כבר למעלה מ-10 שנים, הוא ניגן אצל אמנים גדולים כמו שלמה ארצי, ארקדי דוכין ומאיר בנאי. כמעבד הוא עבד עם ליטני, סנדרסון ומלכת הרוק יהודית רביץ לה הפיק את האלבום "געגוע".
גם 'איזבו' כלהקה, אינה חדשה כלל. היא פעילה מתחילת שנות ה-90, נסעה לארה"ב כדי לנסות את מזלה, עברה שינויים רבים בהרכב וחזרה לארצנו המשוועת למוסיקה טובה ב-98.

ניסיונו העיבודי של שם טוב, שכתב הלחין ועיבד את כל השירים, ניכר באלבום. השירים מלאים בצלילים מיוחדים, אפקטים רבים על הגיטרות, התופים, הקלידים. כל אלה יוצרים תחושה של משהו מרוחק וקסום, שאני עוד לא שמעתי בארץ. קולו המיוחד של שם טוב, המעט צעקני, מוסיף לשירים משהו שובבי, קליל וחביב. כששם טוב שר ניתן לחוש כאילו הוא יושב לידך ומספר את הסיפור באפן אישי, רק לך.

איזבו שרים באנגלית. כשרק עברה בי המחשבה שהנה עוד להקה המתרחקת ממקורותינו המזרח תיכוניים (ובינינו, מי רוצה להישאר בהם?), הפליא אותי החצי השני של הדיסק. שירים כמו ‘Tide and Sea’ ו-‘Onion Tears’, משלבים בתוכם אלמנטים ערביים לצד סימפולים וגיטרות רוק.
אולי כך תשמע המוסיקה הערבית בעוד כמה עשורים?

חברי להקת איזבו מוציאים את הדיסק בתקופה שבה אומנים רבים ממחזרים את שעשו לפניהם והלהקה לא נגררת לכך. ’The Fun Makers’ הוא דיסק מקורי ומיוחד, ועל כך מגיעות להם תשואות!!

במוצ"ש 08/05/2004 חברי הלהקה מגיעים להופעה בברקה בבאר-שבע.

קישורים:
איזבו באתר מומה
http://www.mooma.com/artist.asp?ArtistID=16289
 
 
 
   
תגובות  
   
1. דיסק סבבה
הדיסק נשמע קצת מוזר בהתחלה, שמעתי קצת, התרגלתי, וזה אחלה דיסק!!!
(03/05/2004 מישמיש)

2. נבוא להופעה
נשמע מעניין. מקווה שגם ההופעה שלהם אחלה. תודה רבה על החידוש. טוב לדעת על הלהקה ועל ההופעת בעיר בכלל
(04/05/2004 יוסי)

3. הופעה במוצ"ש
מוצאי שבת הופעה שלהם כניסה חופשית לסטודנטים...
ולידיעתכם ימי שלישי חמישי ושבת אלו הופעות..
שבת הופעה צעירה,שלישי-הופעה מרכזית,חמישי -רוק ,גאז...
(05/05/2004 Barka )

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?