ביקורת מוזיקה
   
 
 
 
 

יוני בלוך – אולי זה אני.

 
מאת: רן רייטר -  
 
כיף במיוחד לכתוב על הדיסק של בלוך. למה? ובכן...
קודם כל, בלוך הוא "משלנו". הוא נולד וגדל בלהבים. גם כותב הטקסטים המוכשר שלו, ברק פלדמן, גר בעומר – כך שהכל מתחיל בדרום ... ( טוב, כמעט הכל!)
שנית, כיוון שלי, כמו לשאר לחובבי אתר האינטרנט "הבמה החדשה" שמו של בלוך לא חדש כלל. מזה למעלה משנתיים מעלה בלוך את יצירותיו לאתר, וזוכה לתגובות בהיקף שאף אומן באתר כלל לא מתקרב אליהן. כל שיר של בלוך הפך באתר באופן מידי ללהיט, וכמויות ההורדות של שיריו מגיעות למספר אלפים. בשיחות באתר יוני, מוזכר תמיד כדבר הבא במוזיקה. והנה, זה בא.
למעשה, הפופולריות של בלוך באתר האינטרנט היא זו שאפשרה את הוצאת הדיסק.
אחת מהגרופיות של בלוך הייתה לא אחרת מביתו של מנכ"ל אן אם סי, שפנתה לאבא, ומשם, הדרך להוצאת הדיסק הייתה קצרה...

האלבום כולל 14 שירים, מרביתם נמצאים באתר הבמה החדשה, אך עברו שיפוץ מאסיבי באולפני אן אם סי ובאולפנם הביתי של בלוך והגיטריסט תומר להב. בלוך כותב בסגנון פופ- רוק, שיריו מתאפיינים במעברים בין גיטרות צועקות ודיסטורשנים לנגינת פסנתר מינמלית, בצירוף קולו השורק של בלוך. מעברים אלו הופכים את הדיסק למגוון ונעים מאוד לשמיעה. באלבום ניתן למצוא את הסינגלים "מכיר אותו", שמושמע בתכיפות בגלגל"צ, וסינגלים נוספים כמו "נפוליאון", "לוט" ו "נעים בחוץ" שאף זכה לקליפ חביב בערוץ 24.
השיר "לוט", שלא זכה עד כה למספיק השמעות לדעתי, הוא אחד הבלדות הישראליות הטובות שנכתבו לאחרונה. הלחן המצוין של בלוך מגובה בטקסט ראוי להערכה של פלדמן הנותן הסתכלות חדשה, מקורית, ועצובה משהו, לסיפור אשת לוט.

בלדה אחרת, "הפסיכולוגית", מתארת את מערכת היחסים של בלוך עם הפסיכולוגית שלו, וגם כאן, הלחן והמילים משתלבות להפליא, ויוצרות שיר שפשוט תענוג להקשיב לו.

כמו תמיד, חייבים למצוא נקודת חולשה (או שזה רק אני?). במקרה של בלוך זה הקול, או ליתר דיוק העדר הקול. בלוך שר ב-ש' שורקת וקצת מעצבנת, ועם מתחילים להתעמק בזה, זה יכול להטריף, לכן, הצעתי לכם – אל תיכנסו לזה...

בימים אלו עסוק בלוך בהפקה של דיסק לאפרת גוש, שגם עושה לו את קולות הרקע בדיסק, הוא גם הלחין את שיר הנושא לאופרת הסבון "השיר שלנו" וכבר אוסף חומרים לדיסק שני... כה שלבטח עוד נשמע ממנו!

בינתיים, אני ממליץ בחום להוסיף את הדיסק שלו לאוסף האישי שלכם, וממש לא רק בגלל שהוא "דרומי".

קישורים:

פורום רוק ופופ ישראלי


יוני בלוך במומה:
http://www.mooma.com/artist.asp?ArtistId=24039

יוני בלוך ב"במה חדשה":
http://stage.co.il/Authors/2403
 
 
 
   
תגובות  
   
1. בתור אחד ששמע את הדיסק
הדיסק פשוט מצויין!!
אמן ענק!!! הוא עוד יפרוץ קדימה ובגדול...
הוא היה גר קומה מעלי פה בב"ש :)
(28/05/2004 יוסי)

2. טוב לדעת שהוא דרומי
מחזיקים לו אצבעות עכשיו יותר מתמיד ובהתלהבות רבה
(29/05/2004 יואב)

3. הוא מצויין!
(20/08/2004 שחם)

4. הוא מצויין
יוני בלוך זמר מצויין גם הדיסק שלו וגם הפורום שלו:
www.yonibloch.oron.ws פורום מצויין לכל מי שאוהב את יוני !!!
מומלץ!!!
(20/08/2004 שחם)

5. ההופעה
עמי רסקו, תושב ב"ש מאזור רמות,
מביא משהו חדש בתחום המוסיקה. השתתף בתוכנית כוכב נולד 2 והגיע לעשרת הגדולים. כיום, סיים לעבוד על סינגל חדש מתוך אלבום בכורה שאוטוטו יוצא לחנויות ועתיד להופיע את הופעתו הראשונה בברקה בב"ש.
ניתן לשמוע את הסינגל בקישור
http://site.2all.co.il/namog/
או להכנס לדף הבית של עמי בקישורhttp://mp3music.gpg.co.il/music/amirascoלפרטים נוספים: 0546614393 negevart@walla.com
(29/10/2006 רועי)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?