סיקור הופעות
   
 
הגירפות
 
 
 

הג'ירפות בהופעה בברקה

 
מאת: צילה קנול -  
 
לפני כשנתיים בערך הג'ירפות הגיעו להופעה בברקה. שני הסינגלים שלהם "וואו" ו "רמי מואשם באחזקת סמים קלים" היו להיטים ברדיו ואני החלטתי לעשות כבוד ללהקה החדשה ולבוא לשמוע אותם, שיהיה להם קצת קהל. כשהגעתי כבר לא היו כרטיסים. המקום היה מפוצץ ובחוץ עוד היה תור של אנשים מאוכזבים. אני זוכרת איך עמדתי בחוץ, בקור (היה חורף) ושמעתי את תחילת ההופעה, איך הסולן סחף את כל הקהל בהטפות הזעם שלו וכל שתי דקות היו מחיאות כפיים ושריקות, הרגשתי כאילו בתוך המועדון מתחוללת תופעה תרבותית ואני מפספסת אותה.

בשבוע שעבר, הג'ירפות היו אמורים להופיע שוב בבאר-שבע אך בגלל הפיגוע שהיה בעיר באותו היום ההופעה נדחתה בשבוע ואתמול סוף סוף יצא לי לראות את הג'ירפות.
לא הגיעו הרבה אנשים להופעה, כל כך שונה ממה שזכרתי מלפני שנתיים, אך משום מה, מיעוט הקהל נראה לי מתאים. הפיגוע מלפני שבוע כבר נשכח, אולי בגלל שזאת מציאות שכבר התרגלנו אליה או אולי בגלל שזה היה כל כך מוזר ולא קשור, פיגוע בבאר שבע, דבר שלי לפחות היה קשה לעכל. והנה הגיעו הג'ירפות שהופיעו מול מעט אנשים והזכירו לנו שכן, היה פה פיגוע. מעין מחווה מוזיקלית לסוף השבעה.

גם גלעד כהנא, הסולן של הג'ירפות הרגיש כך ובאחד מקטעי המעבר הארוכים שלו הוא אמר שהם ידעו שזאת תהיה הופעה עם מעט אנשים והם החליטו בכל זאת להופיע. בשבילם, הוא אמר, זאת תהיה הופעה מיוחדת, אחרת, מבאסת קצת אבל בעלת משמעות. ובהופעה בעלת משמעות עם מעט אנשים אפשר להקשיב למילים של הג'ירפות טוב יותר, לא חובה לרקוד לפי הקצב. והמילים שנשמעות טיפשיות בהתחלה מתגלות ככאלה שמנסות לגעת באמת של החיים של כל אחד מאיתנו. גם אם זה קצת מבאס ונותן הרגשה של אחרי פיגוע.

לאחר ההופעה שאלתי את גלעד כהנא אם באמת לא הפריע לו שלא היה הרבה קהל, כמו שהוא רגיל בבאר שבע , והוא אמר שלא, הפן הכלכלי בעבודה שלו אף פעם לא ממש הפריע לו.

אם ברצונכם לדעת עוד על הלהקה, ישנו ראיון מצוין כאן ב N.O.L שכתב רן רייטר מסיקור הופעה קודמת שלהם בעיר.

קישורים:
ראיון מהופעה קודמת עם הלהקה
אתר הלהקה:
http://giraffes.uhm.nu
 
 
 
   
תגובות  
   
1. מיעוט הקהל לוא דווקא קשור לפיגוע
זה פאשלה של הברקה - לא היה פרסום בכלל להופעה!
אפילו באתר שלכם - מצויין שלהקת מצו'מרה מופיעה ולא הג'ירפות. אם היה פרסום - הברקה היה מפוצץ - כמו שקורה תמיד עם הג'ירפות!
(09/09/2004 מישמיש)

2. תגובה למישמיש
דווקא כולם ידעו שיש הופעה ורק בגלל הפיגוע וזה שההופעה נדחתה לא היו ממש הרבה אנשים
בפעם הקודמת היו הרבה
ותוכל לראות שבפעם הבאה יהיו המון
לדעתי דווקא בגלל שלא היה מפוצץ היתה הופעה קצת שונה וזה היה מצויין!
(09/09/2004 רון)

3. אני לא ראיתי פרסום אחד
על המועד החדש של ההופעה, ותאמין לי, אני תמיד מסתכל.
(09/09/2004 מישמיש)

4. לא אמרתי שהיה פרסום
אמרתי שכולם ידעו על ההופעה
(09/09/2004 רון)

5. אין מה להגיד היה טוב
לא ממש משנה כמה היו
היתה הופעה גדולה
(20/09/2004 הג'ירפה)

6. תמיד כיף לקרוא את הסיקורים שלך, צילה!
הההייייייייייי, צילה! מרגיש קצת יותר קרוב לב"ש כשאני קורה את הכתבות שלך. מתגעגע לשכנה הכי טובה בב"ש!
(11/10/2004 יניב)

7. הגירפות!!
שלום... רציתי לשאול מדוע אתם רושמים שירים כל כך מטומטמים ולא קשורים... לשירים אין שום הבעה והזדעזתי מהקליפ!!!!!! מה אתם מאוננים בטלוויזיה?! בבקשה תחסכו את זה מאיתנו...
(14/11/2005 בלה בלה)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?