סיקור הופעות
   
 
 
 
 

ההופעה של יוני בלוך, שלישי בברקה באר-שבע

 
מאת: רן רייטר -  
 
את בלוך אני מכיר עוד מימיו באינטרנט.
עוד לפני שהוא התפרסם והושמע בגלגל"צ באינטנסיביות מטורפת, הוא פרסם באתר "הבמה החדשה" את השירים שלו, וזכה שם להערצה היסטרית, ממש שלמה ארצי של האינטרנט. להופעת הבכורה שלו בתל אביב הגעתי במיוחד והופתעתי לראות שבלוך פשוט פוצץ את המועדון במעריצים מושבעים, שהכירו את כל המילים בעל פה, ואף צרחו ליוני הערות מגונות ("יוני, תעשה לי ילד"). אני התבאסתי אז מגיל הקהל, והיה נראה לי שלרובו עוד אין 18 והם עדיין זוכרים טוב את הדרשה מהבר-מצווה. אני זוכר שעוד אז זה היה לי מוזר מדוע אומן כל כך מוכשר, מלחין מעולה, מושך דווקא קהל כל כך צעיר.

עניין אותי מאוד לראות מה יהיה כאן בברקה שלנו, בעיר של בלוך. ואומנם, הקהל בהופעה היה צעיר מאוד, ואני אסתכן ואומר שרובם צריכים מחר לקום מוקדם לבית ספר. אני ועוד מספר מבוגרים, העלנו מעלה מעלה את ממוצע ההופעה.
אבל הגיל של הקהל לא משנה את ההופעה. במשך כשעה וחצי ניגן בלוך שירים מאלבום הבכורה, בעיבודים מחודשים ומהירים שמוכיחים את כשרונו, ועוד בגיל כל כך צעיר. ואגב, גם נגניו אינם קשישים. בין השירים בלטו "מונופול", או בשמו הארוך "למה את משחקת בי, מה אני מונופול?", "הפסיכולוגית" ושירים נוספים.

זמרת הליווי, אפרת גוש, שעובדת בימים אלו על אלבום בכורה (שגם לו, מה לעשות, אחראי בלוך) הוסיפה לעיבודים אנרגיה וחיות. בהופעה שולב גם שיר סולו שלה, שנשמע קליט להפליא ולבטח ישודר עשרים פעמים ביום בגלגל"צ...
האווירה הזכירה לי קצת ערב כיתה, כשיוני מספר פה ושם בדיחות, וכועס, בצורה ילדותיות ומקסימה, כשהן לא ממש עובדות על הקהל... לחיזוק האווירה העלה בלוך את מורתו לאנגלית, בשביל לתת את הסיפתח לשיר "מכיר אותו". זה היה משעשע.

אבל אווירת מסיבת הכיתה יכולה להיות גם מעיקה לעיתים, הייתה איזושהי תחושה כאילו הנגנים נמצאים לבד בהופעה, ומנסים לשעשע את עצמם, מין הומור פנימי, שאני, בתור סבא קשיש, לא הצלחתי להתחבר איליו ויש לי תחושה שזה גם מה שמונע מבלוך לפרוץ אל מעבר לגיל העשרה. בלוך הוא עדיין קצת ילד.

אבל, ילד מוכשר מאוד ,שהצדיק את הגעתו לברקה ונתן לקהל הצעיר הופעה מעולה!!

תמונות מההופעה
 
 
 
   
תגובות  
   
1. הופעה "ככה" אבל רן אתה כותב גדול......
(29/10/2004 גיא)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?