סיקור הופעות
   
 
רועי לוי (צילום: אודי אבן חיים)
 
 
 

רועי לוי עושה סטנד אפ 2 בקונסרבטוריון באר שבע.

 
מאת: ליאור לרנר -  
 
בפלייר להופעה של רועי לוי היה רשום "שוחט פרות קדושות". שוחט כן, פרות קדושות? אני לא בטוח.
רועי לוי לא מרחם על אף אחד. "לוקח מצבים מהיומיום וסוחט מהם כל מה שניתן לצחוק עליו" הרעיפה עליו ההקדמה למופע ובהחלט כל מילה במקום.

קצת רקע
רועי לוי, אחד מהסטנדאפיסטים הוותיקים בארץ, את כל הקריירה שלו עשה בקאמל קומדי קלאב בתל אביב, שזהו מן מועדון של סטנד-אפ, נקרא לו ברוח הימים האלו "האקדמיה לצחוק".

מי לא יצא משם? שלום אסייג, נאור ציון, אייל קיציס ועוד רבים וטובים,

לאחרונה, הקאמל נקלע לחובות והיה על סף סגירה, רועי לוי שלא שכח שאת רוב לילותיו עשה שם נחלץ וקנה את המקום והפך מסטנדאפיסט הבית למגלה כישרונות ובעל המקום.

ההופעה
במחיר סביר לכל בית (60 לאורח, 50 לחייל/סטודנט). החלטתי כאחד שמאוד אוהב סטנד-אפ (ואפילו מופיע קצת) ללכת ולראות "מה זה הדבר הזה?" מממממ.

הגעתי לאולם הקטן של הקונסרבטוריון, ישבתי לי בשורה 5 קרוב מאוד וממש ליד המיקרופון וראיתי איך האולם מתמלא בקהל, הרוב היו סטודנטים.

ב-22:10 זה התחיל, עלה בחור לבן ורזה שלא נראה כרועי לוי והציג את עצמו, "שלום, אני יניב "הברבור" גרינברג", מופע חימום ממש כמו בהופעות מוזיקה.
האמת לא התלהבתי בשניות הראשונות אבל רק אז, כי ממש מהר מצאתי את עצמי צוחק בהיסטריה ואומר לעצמי "הוא עוד יהיה גדול", הבחור ממש מצחיק, לוקח סיטואציות מהחיים ומזכיר לכל אחד כמה אינפנטיל הוא יכול להיות לפעמים.

השעה 22:35 לערך, 20 דקות שלמות צחקתי מבחור אלמוני ואמרתי שאם זה החימום אז בשואו האמיתי אני כבר לא יחזיק, בתשואות רמות ירד "הברבור" מהבמה ופינה את מקומו ל"מורה הרוחני" רועי לוי.

רועי התחיל במופע שריקות ומהר מאוד התחיל לברר עם מי יש לו עסק היום בקהל ואז הבנתי ממש בהתחלה שמערכונים מתוכננים ופאנצ'ים מתוזמנים אני לא יראה, מה שכן ראיתי זה מאלתר גדול שנראה שיכול לשלוף בכל שנייה איזו בדיחה מצחיקה, צוחק ודורס את כל מי שבדרכו בלי רחמים.

זה התחיל בחייל קרבי, המשיך בקצין בקבע והגיע לשיא באשה שחשבה שהיא תוכל להעפיל על שנינותו של רועי, מהר מאוד התברר לה שלא, והלוי קרע אותה לגזרים.

אבל פה טמונה הבעיה האמיתית. נניח שבהופעה מסוימת הקהל פחות ישתף פעולה ולא ייתן חומר לצחוק עליו, מה יעשה אז? האם יש לו תכנית מגירה למקרים כאלו? הסיפורים הקצרים שסיפר מילדותו מספיקים לחצי שעה ואז נשאר חלל ריק שבמקרה של "תקלה" יכול להיות מאוד מביך מבחינתו.

לסיום, ההמלצה שלי תהיה ללכת אל המופע לראות את "הברבור" הכשרוני, לשבת רחוק מהבמה וליהנות מאחד המאלתרים הטובים ביותר שיש היום אם לא הטוב מביניהם.

שווה את הכסף אבל לא שקל אחד יותר.
תהנו!
 
 
 
   
תגובות  
   
1. הסטאנד אפ
רועי לוי סובל לצערי גם ממחלת המפורסמנייה הוא חושב שבגלל שהוא מפורסם ידוע ואהוב אפשר כבר להתחיל ולחפף...התחלת המופע הייתה טובה ומצחיקה אך ככל שעבר הזמן ניכר היה שלרועי אין כבר על מי לדבר או על מי לרדת וחזר לאותם אנשים בודדים שעליהם צחק בהתחלה...רועי בפנייה נרגשת מסטודנטית גאה תן לנו יותר כבוד ..תשקיע קצת אם לא תראה כיצד סטאנדפיסטים מתחילים כמו הברבור משאירים אותך הרבה מאחור...
(15/12/2004 עינבל)

2. אחלה כתבה!מי שמתכוון ללכת למופע ויקרא את הכתבה ידע בדיוק על מה הוא הולך לשלם
נכון..המופע של ה"ברבור " באמת היה ט-ו-ב!!מה שבטוח זה שהוא הולך להצליח..
אבל מרועי לוי התאכזבתי! לא היו הרבה מערכונים שלו , רוב ההופעה באמת כמו שרשום בכתבה "יורד" על הקהל..רק חבל שעל אותם 4 אנשים.
מופע חמוד ולא יותר מזה.
כתבה מצויינת,באמת מסכמת את המופע בדיוק כמו שהוא נראה.."קצר וקולע"

(16/12/2004 שולה ואמציה)

3. הופעה פיצוץ
קודם כל כל כך נהנתי שאי אפשר לתאר. בתור אחד שהולך כמעט לכל מופע סטנד אפ בעיר (לשמחתי יש המון הופעות סטנד אפ בעיר בזמן האחרון) מהמופע הזה פשוט נהנתי הכי הרבה.
רועי לוי-שיחקת אותה.

ושבוע הבא נלך למופע של אדיר מילר.
(18/12/2004 הדוור)

4. ממממ
רועי לוי אתה מלך.....!!!!!!!!!!!!!!!
אני חולה עליך בטרוף......
(18/12/2004 רועי אוחיון)

5. אחלה כתבה
איזה צורת כתיבה יפה וישירה....יופי לך תמשיך לעניין אותנו במדור...
(22/12/2004 סתם מופרע)

6. רועי המלך!!!!
אני חולה על הבנאדם הזה!!!! בסוף ההופעה הלכתי אליו ושאלתי אותו אם הוא זוכר שהוא דיבר איתי בקאמל קומדי, ומן הסתם הוא לא זכר...
חחחחח איזה מבאס......
הקיצרררר הוא גבררר רצח
(25/12/2004 באר שבעי שלא ישן בלילות לקראת ההופעה....)

7. רועי לוי הסטנאפיסט הכי טוב בישראל
רועי ממשיך להיות הסטנאפיסט הכי טוב בישראל, יכולים לקום עוד 20 שחר חסונים וערסים כדוגמתו... אך, רועי ישאר האחד והיחיד. עובדה, הוא פה כבר 17 שנים, ואחרים באים והולכים.....
(04/08/2010 בן)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?