ביקורת סרטים
   
 
 
 
 

אושן 12

 
מאת: ליאור לרנר -  
 
אחרי הצלחת הסרט אושן 11 עטור הכוכבים יצא לא מכבר הסרט אושן 12, ההמשך המתבקש לסרט המצליח ושוב בבימויו של סטיבן סודרברג שעל שמו רשומים כבר כמה שוברי קופות (סקס שקרים ווידיאו טייפ, טראפיק ועוד.)

קצת על אושן 11 - הסרט הראשון הוא רימייק לסרט ישן משנות החמישים על גנב חכם ומצליח בשם דני אושן (ג'ורג' קלוני) שאחרי כמה פשעים קטנים וגדולים כאחד מחליט לעשות את השוד הגדול ביותר ובאותו הזמן להתנקם באויבו טרי בנדיקט (אנדי גרסייה) שגם לקח לו את אהבת חייו טס (ג'וליה רוברטס).

לשם הצלחת המשימה מגייס אושן עשרה מיני פושעים שכל אחד מצטיין בתחום אחר ויחדיו פורצים את הכספת השמורה ביותר בעולם וכל זה מתחת לאפו של בנדיקט, בסוף הסרט אנו מתוודעים שאושן לא זכה רק בכסף אלה גם בבחורה ובתהילה כגנב הגדול ביותר שהיה אי פעם.

באושן 12, אל קאדר השחקנים העצום והנוצץ שכולל בין היתר את ג'ורג' קלוני, ג'וליה רוברטס, בראד פיט, אנדי גרסייה ומאט דיימון מצטרפת הפעם עוד מגה כוכבת העונה לשם קתרין זיטה-ג'ונס והופעת אורח של ברוס וויליס, אחרי רשימה ארוכה כל כך של כוכבים הציפיות מהסרט בשמיים.

אושן 11 קוטלג לז'אנר הסרטים החכמים והמתוחכמים ואושן 12 לא חורג מקודמו גם בתסריט המפתיע ובבדיחות השנונות.

הסרט נפתח בהצגת כל אחד מ-11 הפושעים ומה שהוא עשה עם חלקו בכסף, וממשיך כאשר בנדיקט מגיע אל כל אחד מהם ודורש לקבל תוך שבועיים את הכסף שנגנב ממנו + ריבית גבוהה, בעקבות כך מתאחדים החברים שוב ומנסים למצוא נקודת פריצה מהמצב.

לאחר ספירת הכסף שנשאר לכולם מבינים החברים שהם יצטרכו לבצע שוב "מכה" גדולה בכדי לשלם את החוב, החברים מבינים שבארה"ב הם לא יוכלו לבצע שום שוד ובוחרים באירופה כקורבן למעלליהם.

מכאן מתחיל הסרט לקבל אינספור תפניות ופעם אחר פעם מצליח לבלבל את הצופה תוך כדי הומור קליל ואקשן טוב.

בשביל לא להרוס לכולכם את הסרט אני רק יספר שקתרין זיתה ג'ונס משחקת תפקיד של חוקרת משטרתית וברוס וויליס וג'וליה רוברטס מגלמים בשלב מסויים את.... עצמם!.

אני ממליץ בחום לראות את אושן 11 ומיד אחריו ללכת לראות את אושן 12, סרט טוב, מאוד מהנה שמצליח לשלב אקשן טוב עם הומור קליל, תסריט עם המון מחשבה ותפניות רבות ופתלתלות, ומשחק טוב של כל הכוכבים בסרט, 125 דקות של הפתעות וכיף.
רוצו לראות.
 
 
 
   
תגובות  
   
1. עשית לנו חשק לראות את הסרט
אני וחברתי בדיוק קראנו את הביקורת שלך
כבר שמענו על אושן 11 מלא פעמיים אבל עד עכשיו לא קיבלנו חשק לראות אותו
הכתיבה שלך עשתה לנו חשק
אני והחברה ממש עכשיו הולכים לחפש מאיפה להוציא את הסרט
(17/01/2005 ירון ושגית)

2. אצלי הסרט עכשיו בהורדה :)
באמת שעשית לי חשק לראות אותו... הוא כבר יורד באימיול :)
(17/01/2005 אודי)

3. אחלה ביקורת
אחלה ביקורת על אחלה סרט חשבתי שכל כך הרבה כוכבים יהרסו את הסרט אבל הסרט טוב בעיקר בזכותם. הסרט הראשון יותר טוב אבל השני גם שווה צפייה
(17/01/2005 fangus fank)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?