ביקורת סרטים
   
 
 
 
 

עכשיו בקולנוע - הטייס

 
מאת: ליאור לרנר -  
 
מודה, נפלתי קורבן לתעשיית הסרטים הגדולה מאמריקה ולכל שלל טקסי הקולנוע משם והלכתי לראות את הסרט המהולל ביותר השנה - "הטייס".

"הטייס" בכיכובו של ליאונרדו דיקפריו זכה עד עכשיו באינספור פרסים כולל גלובוס הזהב לשחקן ולבמאי(מרטין סקורסזה הענק!) והוא נחשב פייבוריט גדול לגרוף את כל הפרסים בטקס האוסקר הממשמש ובא.

"הטייס" מגולל את סיפורו של הווארד יוז, מהאמריקאים המשפיעים ביותר בשנות העשרים, בנו של ממציא מטקסס ובעל הון אישי שאחראי לאחד הסרטים היותר גדולים באותה התקופה - "פני צלקת" וגם כאחד שהיה ידוע בחיבתו לנשים יפות ומפורסמות ובעיקר למטוסים בעלי כח ומהירות.

הסרט שמתנהל כולו באוירה שאופיינה בשנות העשרים מציג את הווארד יוז עוד בצעירותו במין אובססיה לניקיון וסטיריליות וגם נותן תחושה שיוז היה אדם חכם ושרמנטי אבל עם לא מעט בעיות רגשיות ומין מחלת נפש.

בולטים בסרט האפקטים המדהימים בכל סצנות המטוסים, הכל נראה מאוד אמיתי ובכלל מבחינה ויזואלית הסרט עשוי בצורה הטובה ביותר, מבחינת דיאלוגים התלהבתי קצת פחות, המון דיבורים סתמיים וסצנות ארוכות - מה שלפעמים אפילו נותן לסרט מימד משעמם וגורם לאיבוד ריכוזו של הצופה, מבחינת משחק, דיקפריו פשוט מעולה, נכנס לנעליו של יוז בהצלחה גדולה וראוי לכל פרס שזכה בו עד עכשיו ולטעמי ראוי מאוד לאוסקר. לעומת זאת, משחקה של קייט בלאנשט ממש לא ראוי לכלום - לא טוב, לא זורם, לא אמין - פשוט לא!

לסיכום - אני לא נהנתי מהסרט, ארוך, לפעמים על גבול המייגע, מאופיין בהמון עליות וירידות ולמרות המשחק של דיקפריו והאפקטים הויזואלים הסרט לא מתעלה לרמה שסרט עטור פרסים צריך להיות.

ההמלצה שלי היא לשאול את עצמכם איזה סגנון אתם אוהבים, כי אם אתם אוהבים קומדיה/דרמה/פעולה פשוטה וטובה, אל תלכו כי אתם תשתעממו עד מוות, סרט מהאסכולה הפרטית של סקורסזה. אני לא אהבתי אולי אתם כן!

קישורים:
האתר הרשמי של הסרט:
http://theaviatormovie.com

טריילר:
www.apple.com/trailers/miramax/the_aviator/trailer.html
 
 
 
   
תגובות  
   
1. סרט חזק!
אני אישית לא אוהב דרמות..
אבל נחמד מאוד לראות את חייו של הווארד יוז..
בן אדם גאון ומשחק מעולה של דיקפריו!
אהבתי!
(19/02/2005 אביטוב)

2. סרט מעולה מומלץ
אהבתי אותו מאוד
(19/02/2005 אסי)

3. משעמם!
אני רואה המון סרטים... אבל הסרט הזה שעמם אותי מ-א-ו-ד!
ראיתי אותו בקולנוע ולא הצלחתי להחזיק את עצמי ולהישאר בסרט עד סופו כמו הרבה אחרים שנצלו את ההפסקה, קמו ויצאו מהסרט!
לדעתי פשוט משעמם!
(20/02/2005 אפרת)

4. הסרט הזה הוא לדעתי סרט השנה
אם אתם אנשים שלא אוהבים קולנוע איכותי - אל תלכו
אם אתם אוהבים משחק מעולה - הגעתם למקום הנכון
הסרט לפעמים נמתח באמת שלא לצורך אבל אם לא הגעתם לישון - לא תאבדו את הריכוז
צפייה מהנה
(20/02/2005 אלינור)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?