ביקורת סרטים
   
 
 
 
 

עכשיו בדיוידי - סוף העולם שמאלה

 
מאת: ליאור לרנר -  
 
להצלחה גדולה זוכה הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות, למרות שהוא לא זוהר כמו התעשייה של האמריקאים ולא זוכה להכרה באוסקר (למרות שבפסטיבלים נחשבים באירופה כולל פסטיבל קאן הוא זוכה בלא מעט מחמאות ותארים.)

סוף העולם שמאלה מציג קאדר רחב בקנה מידה ישראלי של שחקנים טובים ומוכרים כמו נתי רביץ ורובי פורת שובל, בכשרונות צעירים כמו רותם אבוהב ולירז צ'רכי ובסטנאפיסטים שמתגלים כשחקנים לא רעים בכלל כמו מריאנו אידלמן נדב אבוקסיס וישראל קטורזה.

הסרט מתרחש בשנת 1968 ומביא את סיפורם של שתי משפחות של עולים חדשים האחת מרוקאית והשנייה הודית שמשוכנים בשכנות ולא מוצאים שפה משותפת, הסרט מביא את סיפוריהם של שתי נערות אחת לכל בית - ניקול ושרה שלמרות שהוריהם לא מצליחים להתגבר על השוני בין העדות ולהסתדר יחדיו הופכות לחברות טובות ומלמדות את "הגדולים" איך עושים זאת נכון.

הסרט בעיקרון מקוטלג לז'אנר הדרמה ואמנם מספק המון רגעים מרגשים ועצובים, בכלל כל הסרט מתאר את כל הכאב שחשות המשפחות בכלל והילדות הצעירות בפרט.

עם זאת יש המון רגעים קומיים בסרט כיאה לסרט שמורכב מטובי הסטנדאפיסטים בארץ, אם זה משחק הקריקט ומה שקורה אחריו או בדיחות קטנות לכל אורך הסרט, אותי הכי הצחיק לראות את מריאנו ארגנטינאי מלידה מדבר מרוקאית שוטפת - פשוט תענוג.

לסיכום שמחתי לשמוע שסוף העולם שמאלה היה הצלחה אדירה בקופות הקולנוע והיה לסרט הישראלי הנצפה ביותר ולאחר שצפיתי בו הבנתי בדיוק למה, הסרט עשוי טוב טומן בחובו סיפור מרגש ושילוב טוב של קומדיה, משחק מצויין של כל קאדר השחקנים וכמובן שהפי הנד כנהוג בסרטים כאלה, לכן ההמלצה שלי אליכם תהיה לרוץ ולהביא את הדי וי די הביתה ובכלל לתת צ'אנס לקולנוע הישראלי כי יש שיפור עצום בתעשייה בשנים האחרונות,
זהו תהנו
 
 
 
   
תגובות  
   
1. סרט ענק!
אחד הסרטים הישראלים המדהימים והטובים שנעשו אי פעם בארץ
(26/02/2005 צופה)

2. אל תפסידו!
אבי נשר לא מאכזב!! השחקנים מהשורה הראשונה בארץ עלילה שכל ישראלי יכול להבין
בקיצור
אל תפסידו
(26/02/2005 חלי)

3. שווה לראות
סרט יפה שחקנים יפים מרגש
בקיצור לכו תראו אותו ותבינו
(26/12/2005 אלינור)

4. אליפותתתתתתת
סרט אליפותתת ממליצה לראות
(25/03/2006 קריסטינה)

5. אין עליך מריאנו
אם מריאנו מופיע בסרט אז זה שווה צפייה...
כל מקום שבו הוא ישחק אז הוא משובח....
(28/04/2006 המאוהבת במריאנו)

6. סרט ליגהה !
וואלה אחד הסרטים ה-מהממים וה-איכותיים שנעשו פה...יש לי ת'DVD הייתי בהקרנה ובקיצור הסרט שווה כול דקה... מי שעוד שווה כול הוון הוא מריאנו אידלמן הנשמה שללייי ! אני פשוטט שרופה על הכישרון היופי ומדהימות שקיימת בוו ! הוא שווה מדהים מצחיק ומוכשר ! וואלה שווה כול שנייה הסרטט !
(28/06/2006 מטורפת על מריאנו)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?