ביקורת מוזיקה
   
 
מוקי - עוקף מלמעלה
 
 
 

מוקי - עוקף מלמעלה

 
מאת: ליאור לרנר -  
 
לאחרונה יצא לאור האלבום השני של אחד האמנים המצליחים והמוערכים ביותר בתעשיית המוזיקה הישראלית - מוקי שמו.

מוקי (דני ניב) למי שעדיין לא יודע היה אחד המרכיבים של ההרכב המצויין שב"ק ס יחד עם חברו פילוני (דני קרק) ויחד עם שאר חברי הלהקה הפכו "ללהקת רוק/היפ הופ" המצליחה ביותר אז והוציאה מספר להיטים כמו "מכופף הבננות" וכמובן מי יכול לשכוח את "תתקעו בחצצורה שב"ק ס שמתנגן עד היום במועדונים, אלא שמשום מקום התפרקה הלהקה ובמשך הזמן פליטי הלהקה הוציאו אלבומי סולו כמו חלוצי החלל ומוקי.

אלבום הסולו הראשון של מוקי (שמע ישראל) היה הצלחה מסחררת הן ריווחית והן בהכנסתו של מוקי היטב לתודעה, כמובן שגם מאלבום זה יצאו כמה להיטים שהבולט בהם היה השיר עם המילים "כולם מדברים על שלום, אף אחד לא מדבר על צדק" משפט שהוכנס עשרות פעמים בכל תחום בחיינו.

מאז אותו אלבום מצליח היתה תקופה ארוכה שבה לא ממש שמענו ממוקי, אולי חוץ משיר או שניים כמו "מחכים למשיח" יחד עם ברי סחרוף. מוקי די נשכח בתעשייה, אולי בכוונה, אולי לא, אבל השקט עשה רק טוב למוקי כי האלבום האחרון שלו הזכיר לכולם שמוקי פה והוא כאן כדי להישאר!.

עוקף מלמעלה - זהו שמו של האלבום החדש של מוקי, אלבום שהופק על ידי חברו הטוב פילוני ושכבר הוציא כמה להיטים לרדיו, עוקף מלמעלה כשם האלבום, אלוהים המצויין (ראו ביקורת על הסינגל בכתבות קודמות) ושב"ק מיוזיק שיר רחבות ריקודים אמיתי שמתנגן ועוד יתנגן במועדונים.

מבחינת ההפקה האלבום כמעט מושלם הסאונד מצויין וכל האלבום זורם, המעבר בין השירים וסדר הצבתם באלבום מעביר תחושה של כיף ומעבר מסגנון אחד לאחר.

למוקי נוצרה תדמית של זמר מחאה/נביא רוחני בשיריו, לאחרונה צצו שמועות אפילו שמוקי חזר בתשובה, שמועות שמהר מאוד התבדו, אבל עוד יותר ניפחו את תדמיתו ואפשר להבין למה, הרבה משיריו של מוקי בשני האלבומים אופיינו בביקורת על המדיה בכלל ועל הממסד בפרט. מה גם שנטיותיו הפוליטיות של מוקי חיזקו זאת עוד יותר.

לסיכום, ב"עוקף מלמעלה" אפשר לשמוע איזה תהליך התבגרות קטן של מוקי יותר נינוח ופחות צעקני אבל עדיין נותן משקל חשוב מאוד לכל מילה ומילה בשיר, אחרי שהתחלתי לשמוע אותו אני מודה שקשה מאוד היה לי להפסיק במיוחד לאור השינוי בסגנונות הומזיקה החל מהיפ הופ וכלה ברוק ואפילו קצת ג'אז.

לכן המלצתי תהיה לרוץ ולקנות את האלבום, הוא מצויין הן בהפקה והן בתוכן ובמיוחד לשים לב לשיר שמשך את תשומת ליבי יותר מכולם "שיר מלחמה" בשבילי הדובדן באלבום - מומלץ!
 
 
 
   
תגובות  
   
1. לטעמי יותר מידי פוליטיקה במסווה
השירים אומנם יפים אבל יותר מידי פוליטיקה הוא מדבר
(18/04/2005 חיים)

2. סתם דיסק מה אתם מתלהבים
(19/04/2005 אין שם)

3. דיסק אלוףף
מומלץ +++++
(21/04/2005 חן אילת)

4. הדיסק פשוט מעולה!!! חובה לכל אוהבי מוקי
(16/05/2005 מישהי)

5. דיסק תותח
דיסת תותח חובה לכל מי שאוהב מיזיקה טובה!!!!
(15/01/2006 שון לפיד)

6. מה דתי ?הבן אדם אנטי דתי
מוקי הוא זמר טוב יש לו מילים נורה יפות לשירים המוסיקה הלחן של פילוני יוצה מין הכלל הכל טוב ויפה אבל עם תשמעו טוב למה שהוא אומר למשל "פוקחים עלינו עין? נשים עליהם זין,לא אוכל איתם את הלחם,לא אשתה איתם את היין" על מי הוא מדבר על המיגזר הדתי הדוסים ויש בילבול נורה גדול בשיר שלו אלוהים הוא שר על האלוהים שבתכו שנימצה בו ולא על אלוהים מבחינה דתית להפך הוא אנטי דתי בקליפ של ההלבום שלו "לא נפסיק לחלום" מי שראה כתוב בפתיחה ההתחלה של הקליפ "רק המתים מביאים ילדים לעולם " שהוא עוד הפעם מדבר ותוקף את הדתיים זה המסר שלו גם בשיר מילחמה הוא פוליטי מאוד והוא סמולני קיצוני הוא אומר בשיר "יש מקום לכולם על האדמה הזו" שהמסר שלו הוא מסר סמולני שאנשים לא מבינים כלכך את המסר לשיר "אלוהים" "שיר מילחמה" "זה לא ניגמר" "לא נפסיק לחלום" אם לא עכשיו" ועוד שירים שלו במיוחד " כולם מדברים על שלום" מהאלבום שלו שמע ישראל שהוא סמולני אפילו סמולני קיצוני שזה אבסורד הוא אומר בשיר "רצחנו אדמה ורצחנו נשמה כמעט ולא נישאר לנו אוויר לנשימה" הוא אומר שאנחנו היהודים רצחנו את שכננו הערבים וזה אבסורד במקום לשיר על המדינה שלנו על המסורת על זה שאנחנו רוצים שלום והם מיתפוצצים ורוצחים הוא שר על על זה שאנחנו רוצחים אותם ואיזה היודי הבן אדם שר בשיר "לא רואה מימטר" אף פעם לא אומר אף פעם ואין לי דת או כת" אין לו דת הוא אומר שהוא לא יהודי כל השירים שלו הם אנטי דתיים שמול קיצוני חבל שהוא לא לוקח את המילים היפות והמוסיקה לכיוון אחר לא סמולני ואנטי דתי
(01/09/2006 ניר)

7. אתה בתגובה השישית
קודם כל מצטערת להגיד לך בפומבי לפני
שאתה מתלהב ורושם תגובות "חריפות" תבדוק את השגיאות כתיב שלך.
ככה זה דבר ראשון, על ההתחלה.
דבר שני, אתה מדבר יותר מידי, מי אמר לך שהוא שונא דת?
"לא אוכל איתם את הלחם לא ישתה איתם את היין"
הוא מדבר על הפוליטיקאים,על המושחטים שיושבים למעלה ומבצעים פשעים.

אתה מדבר יותר מידי על השירים
לפני זה, קח את הדיסק, אם אתה כ"כ שונא אותו
איך זה שאתה מכיר את השירים בדיסק החדש?
כנראה גם אותך הוא משך.
בכל אופן, לפני שאתה מדבר יותר מידי
תנסה להבין את המשמעויות באמת ולא איך שבא לך להבין.
(08/09/2006 לי)

8. ל-7
לפני שאת הולכת וקוטלת אנשים אחרים על שגיאות הכתיב שלהם, תשימי לב לשלך, גברתי.
כותבים "מושחתים" ולא "מושחטים" כמו איזו ילדה בת 10.
(22/02/2007 דני)

9. תגובה 6! נוראית!
תגובה 6, תקראי!
1)זה שהוא נותן ביקורת על דברים שהחרידים עושים במדינה שלו כמו כפייה דתית ועוד דברים שבצדק צריך לבקר אותם לא הופך אותו לשונא דת או לאנטי דתי, אם את אומרת שהוא "שמאלני קיצוני" דווקא בגלל זה הוא יכבד את כל הציבור הישראלי למרות שידע גם לבקר תופעות. ובצדק!
2) זה שהוא לא מאמין באלוהים או לא רוצה להיות דתי, לא הופך אותו ללא יהודי!! אנחנו לא חיים בימי הביינים, את גרה במדינה דמוקרטית וזכותו לא להאמין באלוהים! זה לא הופך אותו ללא יהודי.
3)אל תדברי שטויות, מוקי מלך.
(27/06/2008 מריה)

10. תגובה ל-6
בשיר אלוהים מוקי לא מראה דעות שמאלניות קיצוניות הוא מדבר על אלוהים על זה שהוא לא מפחד ממימנו. אלוהים לא רוצה שנאמין בו מתוך פחד אלה מתוך הבנה ואמונה
(08/09/2009 אני בן 12!)

11. משהו
אני חולה עלייך יחתיךך אחד!!!!!!!!!
(29/12/2009 ליאור מריאה )

12. אל תדברו שטויות..
יש סיפור מפורסם שבהופעה שלו הוא צעק "יש פה דתיים??" והם צעקו בחזרה "כן !!" והוא ענה :"אם זה היה תלוי בי לא הייתם פה.."
וואלה אני אוהב את מוקי ואת רוב השירים שלו, אני לא יודע אם הוא עדיין שונא דת כמו שמספרים שהוא אחרי התוכנית ריאליטי שהוא השתתף בה, נראה שהוא ייקח משם דברים לחיים. אני דתי אבל מוקי מוכשר ואני יעשה קאברים בשמחה להרבה שירים שלו.
(27/10/2010 אביעד)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?