ביקורת סרטים
   
 
תתעשר או תמות
 
 
 

חדש בדי.וי.די תתעשר או תמות

 
מאת: טל בוחבוט -  
 

קטגוריה: סרטי די.וי.די חדשים.
שם עברי: תתעשר או תמות
שם מקורי: Get Rich Or Die Tryin'
שנת הוצאה: 2005.
שחקנים: 50 סנט, ג'וי בריאנט, בנס אנטוני, ויולה דאויס, טרנס האוורד.

כשמדובר בסרט פשע שכולל בתוכו: סמים, נשקים, קללות ועוד, אני אשתדל לראות אותו מתישהו, אבל כשמדובר בסרט פשע בכיבובו של הראפר "פיפטי-סנט", חובה עליי לראות ולסקור את הסרט.

אז ככה, סרטו החדש של הראפר "פיפטי-סנט", הוא סוג של סרט שהעלילה שלו סובבת סביב החיים הקשיים והאמיתיים של פיפטי, אומנם העלילה טיפה שונתה למען תיהיה יותר הוליוודית, אבל הבסיס שלה הוא סיפור החיים הקשה של הראפר.
פיפטי מגלם בסרט את מרכוס, ילד אפרו-אמריקאי, שעוד מגיל צעיר חולם להיות ראפר, אמו היא סוחרת סמים שמסתבכת עם כמה טיפוסים אלימים, להיות סוחר סמים ולהסתבך עם גנגסטרים זה המתכון למוות, וככה היה, מרכוס היה בן 12 כשאמו נרצחת בדירתם בצורה אכזרית.
מכאן מרכוס מאבד את כל מה שיש לו, הוא עובר לגור אצל סבו וסבתו בחדר כביסה ולאט לאט הופך להיות סוחר סמים כמו אמו, דמיינו לעצמכם ילד בן 12 שסוחר בסמים, קונה לעצמו אקדח, וחולם להיות גנגסטר, יש יותר עצוב מזה, ברור שלא, אבל אלו החיים של אלפי ילדים בארה"ב כפי שמתאר הסרט.

העלילה הולכת מסתבכת והופכת אלימה יותר ויותר, מרכוס כבר לא ילד, הוא כבר נער בוגר ויש לו כבר המון כסף בזכות הסמים שהוא מוכר, הוא מסתובב עם עוד גנגסטרים וחיי היום יום שלו מלאים באלימות ובפשע עד שהוא נכלא בכלא לתקופת זמן ארוכה, משתחרר ומחליט להגשים את חלומו להיות ראפר והולך עם זה עד הסוף, כמובן שהדרך לא קלה, הרבה אויבים מחכים למרכוס, אנשים שהוא הכיר כשהיה גנגסטר וסוחר סמים, בין היתר נולד לו ילד, והגישה שלו כלפי דברים משתנה, מכאן אני לא יכול עוד לספר מה קורה, פשוט תראו את הסרט, הוא פשוט סרט חובה.

מוזיקה: לאורך כל הסרט מתנגנים ברקע השירים של פיפטי סנט ונותנים אווירת פשע חזקה ומורגשת מאוד, השירים של פיפטי סנט פשוט מותאמים במאה אחוז לעלילת הסרט ותורמים המון לכל מה שקשור בצד המוזיקלי\גנגסטרי שמתואר בסרט.

מבחינת משחק, פיפטי סנט משחק בצורה פנטנסטית, לא דמיינתי לעצמי שהוא יעשה את העבודה הזו על הצד הטוב ביותר, משחק מצויין שלו! לרגע אפשר לחשוב שהוא שחקן קולנוע מקצועי ולא ראפר.
אבל לא רק פיפטי סנט, השחקנים בסרט עושים עבודה נהדרת, הם מציגים את הסרט בצורה יפה, בזכות התנהגות טבעית של שחורים מהרחוב, וככה הסרט מקבל אווירה יותר ריאליסטית ומתאר את חיי הרחוב הקשים בארה"ב.
אין אפקטים או פעלולים מיוחדים בסרט, אז לכל חובבי שר-הטבעות אל תצפו ליותר מדי פעלולים, אחרי הכל הסרט בנוי יותר על דיאלוגיים ויריות פה ושם, מדי פעם מרדפים אבל לא משהוא רציני, ככה שמההיבט של פעלולים אין למה לצפות.

מבחינתי הסרט מקבל 8 מתוך 10, יש תחושה בסרט שהוא מתארך יותר מדי, יש הרבה דיאלוגים ושינויים בעלילה שלפעמים הצופה הממוצע מאבד את עצמו טיפה, אבל מהר חוזר למוטב, אבל שזה לא יטעה אתכם, הסרט הזה מומלץ מאוד לצפייה, אז תכינו את הדי וי די.

קישורים:
האתר הרשמי של הסרט

 
 
 
   
תגובות  
   
1. פיפטוש תביא לי חתימושששש
סרט בנזונה ומומלץ בהחלט!!
אחלה של סרט ד"א (מאמיייייייי)
(05/04/2006 חנעעע)

2. תיקון...חחחח
אחלה של סיקור****
(05/04/2006 חננע)

3. פיפטי
סרט רציני סרט חיים שזה ביכלל עושה את הסרט ליותר מעניין סרט בן זונה ההתחלה היתה ישר לפנים יורים בו וכל הסרט היה טוב היה חסר לי יותר כוסיות זיונים היה אבל בקושי היה סרט טוב אבל הסוף היה גרוע הי מכות כמו של ילדות בנות 5 הוא חונק אותו היה מעפן אבל למרות הסוף היה סרט בן זונה אקשן לפנים
(01/09/2006 ניר)

4. 50...
אני מתה עליוווווווו הוא כזה מושלםםםםם
(10/04/2007 נטיוש)

5. נטיוש יש לך אייסי
(26/07/2007 eminem)

6. לכל הבנות השוות תזמינו אותי עכשיו לאייסי 233954825
(26/07/2007 eminem 2 pac 50 cent end akon)

7. 745213
אני רוצה שתוצי שירים חדשי אים לו כולם סונים
אותח
(13/09/2007 123456)

8. פיפטי
פיפטי היה יכול להיכנס ל כאלא AKON מלך יותר טוב מי פיפטי
(31/10/2007 בי בוי D.K)

9. ניטוש
ניטוש תביא לי את המספר שלך
(31/10/2007 בי בוי D.K )

10. אני לא מצליח להוריד את זה איךך
תסבירו לי .. .. ...
(08/12/2007 אלמוני חח )

11. סרט חזק
סרס חזקקקק ביותר
זה הסרט הכי יפה שראיתי בכל החיים
ואני מעריץ מספר אחד שלווווווווווו!!!!!!!!!!!
והוא זמר הכי טוב בעולם!!!!!!!!!!!
(30/12/2007 דודו)

12. יפה!
סרטטטטטטטט מהמם!
(30/12/2007 חסוי!!)

13. מת על פפתי סנת
ממצב
(23/10/2008 )

14. דגקכגקככ
דגכעדכגעכדגדגכעדגכעכעדגכעדג
(19/02/2009 דעכגדשכ)

15. סרט
סרטכחול
(19/02/2009 אייל)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?