ביקורת סרטים
   
 
 
 
 

דיוידי - היסטוריה של אלימות

 
מאת: טל בוחבוט -  
 

שם עברי: היסטוריה של אלימות
שם מקורי:  A History Of Violence
צוות שחקנים: ויגו מורטנסן, מריה בלו, וויליאם הארט, אד האריס, אשטון הולמס, איידי הייס.
שנת הפקה: 2005

שם הסרט "היסטוריה של אלימות", היא ללא ספק דרך מצוינת למשוך קהל צופים גדול ולזעזע לא מעט הורים מודאגים כאשר הילד הקטן יבקש חמישים שקלים כי הוא הולך עם חבריו לצפות בו בקולנוע, הרי רק לפי השם של הסרט אנחנו כבר נהייה להוטים לקראת הצפייה בו, אך כמו שאומרים: אין קונים חתול בשק.
 
הסרט "היסטוריה של אלימות" עונה על הציפיות מבחינת הרעיון שעומד מאחורי הסרט, אך הוא אינו עונה כלל על הציפיות של עשייה נכונה ואיכותית של הסרט.

בעוד הסרט מציג לנו בצורה מדויקת את האלימות בין בני האדם, והרעיון של אלימות גוררת אלימות, ככה אנחנו עדים גם למושג "סרט צפוי", העובדה שלפעמים הסרט נראה חסר טעם, ונראה סתם כמו עוד סרט פעולה שלא משאיר שום חותם אצל הצופים, הופכת למייגעת, אני בטוח שיכלו להפיק עם הרעיון המרכזי הזה סרט יותר אמין, סרט יותר מושך, וסרט שיותר משאיר טעם איכותי בפה. יותר מזה אין על מה להרחיב.

העלילה של הסרט סובבת סביב טום סטול (ויג'ו מורטנסן) , טום הוא אזרח איכותי בעיירה קטנה באינדיאנה, הוא מנהל חיי משפחה תקינים, נשוי ויש לו שני ילדים.

טום הוא בעל מסעדה נחמדה (בכל עיירה אמריקאית קטנה ישנה מסעדה כזאת), יום אחד שני בחורים נכנסים למסעדה בשעת הסגירה שלה ודורשים קפה, טום עונה בשלילה, והבחורים מתחילים לאיים באקדחים על טום ועל צוות העובדים במסעדה, טום בצורה ברוטאלית מחסל את שני הבחורים, מה שמפתיע מאוד את הצופים.

לאחר זמן מה נכנס אליו למסעדה מאפיונר בשם קארל פוגרטי, קארל טוען שטום הוא רוצח שרצח עשרות אנשים בעיר פילדלפיה, ושמו האמיתי הוא ג'ואי קיוזק.

טום מתעלם מאותו מאפיונר אלמוני, אך המאפיונר לא מרפה ומתקרב אליו ולבני משפחתו יותר ויותר, עד שהסרט מגיע לנקודת תפנית צפויה ביותר יש לציין.

בכללי הסרט מאכזב מבחינת העלילה הצפויה, אומנם כמו שציינתי הרעיון היה גאוני, אבל הביצוע מאכזב, לאורך כל הסרט אנחנו עדים לאלימות קלה עד קשה בין אנשים, בסרט מתוארים מצבים בהם אנשים לא רוצים להיכנס לתוך סיטואציות אלימות, אך האלימות הופכת למפלט היחיד.

לסיכום: הסרט מקבל ציון 7 מתוך 10, רעיון גאוני שלא בא לידי ביטוי בתסריט ובעלילה הצפויה, תיאורים של אלימות בצורה מדויקת ומזעזעת כמו שסרט מהסוג הזה צריך להראות וזה פלוס משמעותי בסרט.

מומלץ לימי שישי כשאין מה לעשות.

קישורים:
האתר הרשמי

 
 
 
   
תגובות  
   
1. סרט משעמם רצח
חבל על הזמן והכסף
(21/04/2006 )

2. מה זה? סרט תעודי?
(22/04/2006 )

3. סרט פעולה, מה הקשר
תעודי
(23/04/2006 )

4. שם הסרט
משקף את שני הדברים שאני הכי שונא היסטוריה ואלימות אין מצב לראות
(26/04/2006 )

5. סרט מעולה!!
לדעתי סרט מצויין שצריך לראות!! נורא התלהבתי ממנו בזמנו
(27/04/2006 )

6. סתם
(30/04/2006 )

7. בן זונה של סרט
(30/04/2006 המבין)

8. צריך להבין קצת בסרטים,לפני שמבקרים,יש?
(30/04/2006 המבין)

9. אין מה להבין
ביקורת זו ביקורת, אתה יכול לקבל אותה ואתה יכול שלא...גם לדעתי הסרט לא הכי בשמיים
(01/05/2006 )

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?