ביקורת סרטים
   
 
 
 
 

גבר גבר בדיוידי

 
מאת: ליאור לרנר -  
 

כאשר החלטתי לגשת אל ספריית הדיוידי הקרובה לביתי ולשאול סרט לא הייתה לי העדפה מסוימת. כשהגעתי נדהמתי לראות ש-90 אחוז מהסרטים כבר ראיתי ואת מה שלא ראיתי מאוד לא רציתי לראות. בין כל האורות המהבהבים לכד את עיני סרט העונה לשם גבר גבר

מה הדבר הראשון שעולם לכם בראש שאתם שומעים את צמד המילים גבר גבר? בטח החיקוי של שאול מופז בארץ נהדרת, אז זהו שלא. גבר גבר הוא סרט קומדיה שיצא בשם the man ומשום מה קיבל את השם האידיוטי גבר גבר.

על עטיפת הסרט הופיעו שני השחקנים המרכזיים, סמואל ל. ג'קסון שכיכב בעשרות סרטים ואחד השחקנים הטובים ביותר לטעמי, יחד איתו יוג'ין לוי שמוכר לכולם בתור האבא הנודניק מסדרת סרטי אמריקן פאי, רק בגלל שניהם החלטתי לקחת את הסרט עם גישה של "מה יש לי להפסיד". 

גבר גבר מגולל את סיפורו של אנדי פילדר (יוג'ין לוי) איש מכירות למוצרי היגיינה דנטאלית, קשקשן ועם מראה חנוני שמגיע לכנס לדטרויט ולרוע מזלו נמצא במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון ובכך מוצא עצמו שותף לעסקת נשק בין סוחרים עבריינים לסוכן פדראלי (ג'קסון) ספק מושחת בשם ואן. למרות שלאנדי אין שום קשר לעולם התחתון ולמרות שהוא עצמו אינו רוצה להיות מעורב כורח הנסיבות גורם לכך שהוא הפך מאיש מכירות משעמם לעבריין נמלט שכעת עובד בחסות המשטרה.

מכאן והלאה כל הסרט עוסק בעיקר בשלומיאליות של אנדי וברצון של ואן לתפוס את סוחרי הנשק ורוצחי שותפו לשעבר, הסרט מתמקד בעיקר ביחסים בין שני "השותפים" החדשים שלא מצליחים למצוא מכנה משותף. 

אל תצפו לתסריט גדול וגם לא לעלילה מורכבת כי אותם לא תמצאו, מה שכן תוכלו למצוא זה הרבה פאן. הסרט מתנהל בקצב די מהיר ומשלב לאורך כל 80 הדקות בדיחות שנונות, הומור נמוך (בעיקר נפיחות שזה תמיד מצחיק) והמון סיטואציות מצחיקות שמדברות גם לקהל שעבר את גיל ה-20. מעל כולם עומדת נוכחותו של יוג'ין לוי, הנודניק האולטימטיבי שהופך את הסרט מקליל ומבדר לפצצת צחוק. 

אני ממליץ לכולכם מפה לקחת את הסרט מהספרייה הקרובה אליכם. בין אם אתם רוצים סרט מצחיק ומהנה ובין אם אתם רוצים להעביר סתם שעה וחצי עם סרט קליל גבר גבר הוא הסרט בשבילכם.

מומלץ בחום!

קישורים:
האתר הרשמי

 
 
 
   
תגובות  
   
1. חסר
חסר קצת עניין בסיקור הזה ולא הבנתי למה אתה חושב שגבר גבר זה שם אידיוטי
נשמע לי שם דיי הגיוני למרות שלא ראיתי את הסרט
(04/05/2006 ארנון)

2. אחלה סרט
מומלץ כשאין מה לעשות
(04/05/2006 )

3. וואלה, נראה אותו בהזדמנות
סיקור נחמד.. :)
(04/05/2006 טל בוחבוט)

4. אחלה סרט
מצחיק ואני בדרך עלל לא צוחקת מסרטים מצחיקים!מומלץ
(11/05/2006 )

5. ****
אחלה סרט ......מצחיק :)
(08/06/2006 היבה)

6. סרט גדול!!!
ראיתי את הסרט הזה עם חבר שלי כמה פעמים והסרט בזה ממש מצחיק!!!
(17/07/2006 דור)

7. ענקקקקקקקק אח שלוווווווווווווו !!!!!1
(31/10/2006 כככככוססססססון אששששש)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?