ביקורת סרטים
   
 
צופן דה-וינצ'י
 
 
 

חדש בדי.וי.די - צופן דה-וינצ'י

 
מאת: טל בוחבוט -  
 

שם עברי: צופן דה-וינצ'י
ג'אנר: דרמה, מיסתורין, מתח.
אורך: 149 דקות.
במאי: רון האוורד.
שחקנים: טום הנקס, אודרי טוטו, איאן מק'לן, ז'אן רנו, אלפרד מולינה, פול בטני.
חברת הפקה: Columbia Pictures.
שנת הפקה: 2006
שם מקורי: The Da Vinci Code

כשקוראים ספר גאוני כמו "צופן דה-וינצ'י", הצפייה בסרט היא חוויה כפולה, וכן, צופן דה-וינצ'י הוא סרט שנאמן למקור, התפקיד של טום הנקס מותאם אליו כמו כפפה ליד, ואודרי טוטו בתפקיד משמעותי שמעלה אותה כמה דרגות למעלה, ז'אן רנו - מציג הופעה מרשימה, כמו שרק הוא יודע.

הסרט צופן דה-וינצ'י, הוא סרט מותחן על פי סיפרו עטור השבחים של הסופר "דן בראון", בספר יש תיאור מדוייק של מקומות אמיתיים, לכן העובדות שמוצגות הן אינן פרי דמיוני של הסופר, אך ורק העלילה, מה שמוסיף נפח ריאליסטי ומעניין פי כמה מאשר סתם ספר פנטזייה.
לכן גם הסרט מצולם באתרים שמתאר הספר, ולא היה צורך בתפאורה מיוחדת.

עלילת הסרט מסתובבת סביב רוברט-לנגדון (טום הנקס), מומחה לסמלים, בשעת לילה מאוחרת בעת שהותו בפריז, הוא מקבל שיחת-טלפון, מהצד השני מבשרים לו כי האוצר הזקן של הלובר נרצח, וצופן סתום נמצא ליד גופתו.
רוברט לנגדון נשלח לזירת הפשע כדי לנסות ולפענח את הצופן המוזר, סופי נווה (אודרי טוטו), מגיעה לשם ומזהירה את לנגדון כי המשטרה חושדת בו כ-חשוד עיקרי ברצח, ואז מתחיל מסע של רדיפה אחר האמת, ובתוכה אין ספור תהפוכות, תגליות, שישאירו אתכם פאורי פה, מה הצופן הזה?, איך הוא קשור לדה-וינצ'י? מה זה הגביע הקדוש? ואיך סופי נווה קשורה להכל? אתם תגלו בסרט.

טום הנקס, שחקן שאני אישית אוהב מאוד, מגלם תפקיד שנראה כאילו ומותאם אליו כמו כפפה ליד, הוא נכנס לתוך הדמות באופן אבסולוטי, ונראה כמעט בדיוק כמו שהיא מתוארת בספר, בהחלט הנקס מציג מה היא גדולתו של שחקן.
אודרי טוטו, השחקנית הצרפתייה היפייפיה, שמוכרת לנו עוד מהסרט "אמלי", שהיה סרט צרפתי קליל עם קסם שאי אפשר להסביר, נותנת הצגה של תפקיד שלא חשבתי שהיא תוכל להכנס לתוכו, אבל באופן מרשים היא מגלה כי כישורי המשחק שלה הם לא מוגבלים רק לסרטים עדינים, היא נכנסת לתוך נעליים של חוקרת צפנים מהמשטרה הצרפתית, ועושה עבודה מצויינת, ושוב כמו שכתוב בספר.

למרות שבסרט יש הרבה דילוגיים על קטעים שמתוארים בספר, עדיין הסרט נאמן כמה שיותר למקור, הוא נראה משכנע, הוא עטור שחקנים, לוקיישנים מיוחדים, ועלילת מתח שמסתבכת מרגע לרגע ומשאירה אותנו המומים.
הסרט מורכב מדיאלוגים רבים, תפתחו את הראש לדברים חדשים, אתם תרוויחו גם ידע היסטורי, גם תטעמו מעט מהחוכמה של דה-וינצ'י וגם תקבלו סרט מצויין. להשאר מרוכזים!

לסיכום, צופן דה-וינצ'י, סרט שמומלץ לראות ועוד יותר מומלץ לקרוא את הספר לפני.
9 מתוך 10. ללא ספק.

קישורים:
צופן דה-וינצ'י - הטריילר
צופן דה-וינצ'י - האתר הרשמי
צופן דה-וינצ'י - עוד מידע על הספר

 
 
 
   
תגובות  
   
1. הספר ממש ממש מעניין..אבל אף אחד לא יודע
שיש עוד ספר הקודם לצופן דה וינצ'י והספר הוא תחילת העלילה והצופן דה וינצ'י הוא המשכו..
(21/10/2006 )

2. באמת?
תן בבקשה את שם הספר, והסופר.תודה.
(21/10/2006 בוחבוטולי)

3. שדים ומלאכים
משהוא כזה...
(23/10/2006 )

4. איזו קשקוש. הסרט גרוע לעמות הספר
על איזה חוויה כפולה את מדבר?
(23/10/2006 אמיר)

5. יופי של ביקורת
אהבתי
(27/10/2006 ליאור)

6. "מלאכים ושדים" זה הספר שלפני
(27/10/2006 אופיר)

7. אין המשך..
אין ספר לפני וספר אחרי...זה לא סיפור בהמשכים...פשוט זה ספרים עם אותם הגיבורים ובהחלט לא אותה עלילההה!
(28/10/2006 אורית)

8. רצוי להפריד
הספר מעולה הסרט לא רע אבל רצוי לא להשוות ביניהם ולראות את הסרט כעצמאי אחרת תתאכזבו.
(01/11/2006 יואב)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?