חלומות רטובים
   
 
 
 
 

כיפור - סליחות

 
מאת: טל בוחבוט -  
 

אומנם כיפור כבר מאחורנו, אבל יש נושאים שחייב לדסקס עליהם: כיפור-סליחות. מי מאיתנו לא שולח לכל משפחתו\חבריו בקשות התנצלות על אין ספור הרגעים הקשים בהם הרסתם באופן חלקי או מלא לשותפכם לפלנטה את החיים, כולנו, וכן גם אני כמו כל יצור אנושי אחר משתדל לזכור במי פגעתי במהלך השנה, במידה והצלחתי לזכור במי פגעתי, אני מסמן לעצמי נקודת זכות, אני מתקשר לאדם או לבעל חיים במקרים מסויימים בו פגעתי, מזכיר לו שפגעתי בו, מצחקק קלות, ומנתק במהירות הבזק. 

מה זה נותן לי אתם שואלים את עצמכם...? 

התשובה ברורה, אם פגעתי במישהו, כנראה וזה הגיע לו, ואני לא מתכוון להתחרבן ולבקש "סליחה", סליחה מבקשים ממי שבאמת פגעת בו מבלי להרגיש, ולא מאדם שפגעת בו בגלל שזה הגיע לו, ואחרי כמה חודשים הבנת שזה לא שווה את זה, יא זין, אם היה לך הכלים והזכות לפגוע, תפגע, ואל תתחרבן בחזרה. 

הלכתי סחור סחור אבל תישארו בקצב, בכללי זה גם נותן לאדם שפגעתי בו הרגשה עוד יותר רעה, הוא חושב לעצמו: "בואנ'ה הוא התקשר עליי צחק עליי על זה שהוא פגע בי, וגם לא ביקש סליחה..", בדיוק ככה יא הומו!, אני זוכר שפגעתי בך!, אבל לא בזין שלי לבקש סליחה, מה שקרה בינינו הגיע לך, ואני לא נמנה כ-חלק מקבוצת נטחנים שמבקשים סליחות על ימין ועל שמאל, מי שמגיע לו סליחה יקבל. 

לצום בגלל שפגעתי במישהו? 

על מה ולמה?, ממתי בני-אדם הם קדושים מעונים, למה ש"צדיק" כמוני יקריב את קיבתו למען אותם פטאתים שנפגעו ממני ישירות או בעקיפין, לצום בגלל בן אנוש שנפגע ממך זה אקט לא שפוי, ממש כמו לראות אודטה ולקחת את ה"טיפים" שלה לתשומת הלב ולהשתמש בהם באופן יום-יומי. 

במסגרת היותי חכם מאוד (מאוד), אני מאמין כי אלוהים לא מתערב בחיי הפרט של האנשים, אני מאמין כי אם ביקשתי סליחה מהאדם והוא סלח, אז זה מספיק, להרעיב את עצמי זה לא מה שיגרום לי להרגיש טוב עם עצמי, ההפך, זה יגרום לי להיות אדם לא אמיתי שהולך עם הזרם כי "כולם עושים ככה". 

**אבל אני לא יכול לבקר את התורה ואת ההלכה, ובקטע הרגיש הזה אני באמת לא מתכוון לפגוע באף-אחד, אני רק מציג את ההשקפה שלי** 

והנה אני כבר מריח את עשרות מיליארדי הדוסים שברגע זה אומרים לעצמם "אתה גם צם כדי שבורא-עולם יסלח לך על חטאייך...", תקשיב אחי הצדיק, בעצם עזוב, בוא לא נכנס לזה, כן, אתה צודק! ברוך גולדשטיין צדיק, ואני הולך להשרף בגיהנום :) . 

למה בנות נראות שוות דווקא ביום כיפור? 

אם הייתי דתי, לא הייתי מסתובב ביום כיפור ברחובות עירי, כל התפילות הקשות לאל לא יעזרו לאדם שרואה באופן גלוי את גופן של עשרות נערות ישראל שחושבות שיום כיפור זה חג סקס, משום מה הגורל מחליט שבנות יתהלכו להנאתם עירומות למחצה ביום כיפור, בעוד הן עטורות בבגדים מינימלים להפליא, אני רק שואל את עצמי "איפה היית כל השנה יא שרמוטה..?", אחרי הכל לא נעים לנסות לבצע משהו עם השטן בדמות נקבה הזו בזמן שעשרות מיליוני דתיים ברוטאלים רק מחכים לרגע בו תזמין את השרמוטה הקטנה לדרינק וסיגריה, אז עזבו. 

**מדריך קצר לשרמוטה היום כיפוריסטית** 

1. תרכשי לפני חג הסקס הזה את מיטב המכנסונים והחצאיות מיני-מיני הקצרצרות והזנותיות ביותר שתוכלי למצוא. 

2. לפני כניסת כיפור, תתקשרי לכל חברותייך (שמן הסתם הם שרמוטות כמוך) ותקבעו שעה ומקום להפגש בו, אבל תתקשרי רק לפני כניסת כיפור, כי את מסורתית ואת צמה כל שנה כי אודטה אומרת שכיפור זה הדיאטה הכי טובה. 

3. תתלבשי באופן הכי זנותי, תתאפרי כאילו את שרמוטה במועדון לילה אפל, תשתדלי לשים מחשוף ענקי, אחד כזה שתוכלי לראות ילדים בני 11 מנסים לקלוט חלקה מהפטמה שלך. 

4. אחרי שנפגשת עם חברותייך (שגם הן מסורתיות נורא), נסו לצוד כמה שיותר עיניים, נסי להמרח על ידידייך שמנגד ינסו להפגין בגרות דתית בכך שהם יתנו לך לבצע בהם את זממך, אבל לא ישלחו ידיים כדי לא לזלזל בכיפור. 

5. תחזרי הביתה בשעה 6 בבוקר, לא לפני, ותנסי להבין כמה מטומטמת את, אבל את לא תביני כי את מטומטמת, אבל אם את בכל זאת את מנסה להבין איפה הטעות שלך בכיפור, תקראי את המדריך הזה מהתחלה, ואז שוב ואז שוב, עד שתביני!. 

אחרי כל זה אני ישאל את כל האנשים החילוניים והדתיים שפתאום נהיים קדושים בכיפור: מי צדיק? אני או אתם?

נ.ב אני סולח לכל המגיבים ששוללים את קיומי באופן גלוי, סולח לכם על החוסר אונים והרחמים העצמיים שאתם מפגינים, אבל עליכם אני אכתוב מאמר יותר רציני, בפעם אחרת :) 

סליחה!

 
 
 
   
תגובות  
   
1. להנהלה תורידו את זה ממש גועל נפש
איך נתתם לזה להיות כאן
קצת כבוד ליהדות
(02/11/2006 -)

2. למספר 1
**אבל אני לא יכול לבקר את התורה ואת ההלכה, ובקטע הרגיש הזה אני באמת לא מתכוון לפגוע באף-אחד, אני רק מציג את ההשקפה שלי**
לתגובה מספר אחד, מותר להביע דיעות, אין פה שום זילזול ביהדות, נהפוכו!
(02/11/2006 )

3. לא ציפיתי ממך למשהו אחר:)
אתה חטיכת אטאיסט זה משהו חחח...
תראה יש לך מזל שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית,אחרת הייתי דוקר אותך ברגע הראשון שהייתי יורד למטה לעשן סיג-אה איתי:P.
ועכשיו לעניין שלנו,תראה מה אני יגיד לך אתה דפוק חח אבל אתה מזדיין תוך כדי כי זה לא יפה מה שאמרתה עם כל הכבוד לדעתך בעניין הזה תשמור את זה בבלוג שלך ולא תפיץ את זה בפומבי."אבל חייה ותן לחיות"-אז אני לא ידרוש שיורידו את זה מפה כי אחרי הכל זה מצחיק חח
(02/11/2006 ישי אטיאס)

4. למה אחי?
את הדעות שלי אני ישמור לעצמי?, למה? אתה טיפש אש, ואני לא אטאיסט, אני מאמין שיש אל, אבל הוא לא מתערב בחיי הפרט.
(02/11/2006 בוחבוטולי)

5. אהמ...
חכם (אפילו מאוד) לדברייך, אבל כותבים פתאטי ... ולא פטאתי...
(02/11/2006 )

6. מאיפה המצאת את זה שבחורות מתלבשות סקסי
איזה שטויות אתה מדבר
בחיים לא ראיתי בחורה שמתלבשת חשוף דווקא ביום כיפור
(02/11/2006 )

7. צודקקקקקקקק בכל מה שכתבת
(02/11/2006 )

8. למספר 5
המילה פטאתי היא לועזית במקור, אז אפשר לשכתב אותה איך שרוצים, על החתום - אבשלום קור.
(02/11/2006 אבשלום קור)

9. .
איחס פשוט גועל נפש. אני בחורה וזה ממש היה בלי קשר כל מה שכתבת פשוט מגעיל קראתי גם את הכתבתו הקודמות שלך וסבבה אז יש לך דעות כאלה אבל למה לכתוב באופן בוטה כזה. אתה מדבר תמיד על בחורות כשרמוטות. גם לך יש אמא.... והיא גם שייכת למין הנשי
(03/11/2006 )

10. ילד בלי כבוד
יבן זונה יחתיכת הומו בבאר שבע מכבדים את יום כיפור לך לתל אביב ישרמוטה אחד ..ותוריד את זה למה אני ידע מי אתה אני שובר לך תאף
(03/11/2006 אלירן)

11. מה אתם משחקיםם אוותה?!
הבנאדם פה צודק בכול מילה ומייללה
כול אחחד משחק אותתה צדייק לוובש ת'כוובע נח נחמן מאומן חש צדייק עלק מכבדים את יום כיפוור אייזה מכבדים ואיזה אמאייה כול שרמוטה קטנה יוצאאת להכיר איזה חתיכיים וכול בן הולך כמו אייזה עברין מחפש לריב מכות ואתם מדברים על לכבד את יום כיפוור?! פרשו פרשו תינוקות מי שבאאמת מכבד את יום כיפורר לא תמצאו אותו במורייה עם כול השפפעה של באר שבע קיצוור זה המדוור הכי טוב בננולל אתתה צוודק בכול מילה שלךך בכול כתבהה שלךך :))
תמששיךך ככך חולהה עללייך
(03/11/2006 אנייי:))

12. לתגובה מספר 10
יש לי מלא חברים דתיים, ואני מכבד את הדיעה שלהם, בכיפור לא יצאתי ברחוב ועישנתי סיגריות, או יצאתי לשכונה עם בגט שווארמה, סבבה כיבדתי את זה, ויש צורה לדבר....
(03/11/2006 בוחבוטולי)

13. פחחחח
אז ככה...קודם כל להנהלה- אם אתם מחליטים כבר לפרסם טור של שוביניסט שניראה שיש לו קצת חור בהשכלה ועדיין שקוע איפשהו אי שם, אז תנו גם למין הנשי להגיב קצת בהקבלה...
וטל, אין שום רע בלהביע דיעה, אבל נשמע שאתה כותב לעצמך תסריטים בלי קשר למציאות... חשוף ביום כיפור? טונות איפור?מכנסונים קצרים?עדיין לא נתקלתי בדבר כזה ביום כיפור... אבל אולי זו רק אני... שרמוטות? מי אתה שתקרא למישהי שרמוטה בכלל? מה זה שרמוטה בכלל? אני מכורה לסקס, אוהבת סקס, לא יכולה בלי... Zה הופך אותי לשרמוטה?זה הופך אותי למטומטמת? האמת שהכתבות שלך די מטומטמות למרות שאתה מנסה להצטייר כמו דון חואן גדול מבין עניין.... ניראה לי יש לך קצת חסך אולי... בד"כ מי שמדבר כ"כ הרבה וכ"כ הרבה שטויות, ממצה את עצמו בדיבורים בלבד....
(03/11/2006 ילדונת)

14. חחח מישהוא אמר לך לא להגיב
והמדור הזה הוא לא נגד המין הנשי
וגם לא נגד דתיים, ולא נגד שוביניזם, או פמיניזם.
דיי לחשוב שמישהוא נגדכם. :)
(03/11/2006 )

15. האמת
הייתה דיי בסדר עד שהגעת לקטע עם השרמוטות
יש לך איזה בעיה קשה נראה לי שאתה צריך להגיד את המילה שרמוטה כמה פעמים ביום רק בשביל להרגיש טוב
עצוב
(03/11/2006 אישחכם)

16. אתם הורגים אותי
כולם כאן מגיבים ברצינות כאילו לא מבינים תקטע
זה לא אמור להיות כתבה רצינית
סתם משהו לקרוא להעביר תזמן ולצחקק
לא משהו שצריך לקחת יותר מידי ברצינות
(03/11/2006 אסי)

17. לתגובה 16
הווווווו, סוף סוף קם בנאדם שמבין את המהות של כל המדור הזה - בידור.
אתם יכולים לאהוב אותו, או לשנוא אותו, אבל למה לקחת אותו ברצינות כזו? :)
(03/11/2006 בוחבוטולי)

18. צא מהסרט כבר...
כשבכל כתבה מפגרת שלך אתה מתייחס לכל בחורה כאל שרמוטה אז קשה שלא לקחת את זה כבר ברצינות....
דבר שני אם היית קורא טוב את התגובה ולא קופץ למגננה ישר היית שם לב שלא רשמתי שהמדור הזה נגד המין הנשי או שאתה נגד מישהו.... פשוט שלא נראה לי שאתה יודע כ"כ על מה אתה מדבר, משחק אותה איזה דמות מטלנובלה עם ניסיון מפה ועד בלגיה...
(03/11/2006 ילדונת)

19. טללללל
אני צריך לחזור בשבת וליראות איך הכתיבה העוקצנית שלך גוררת תגובות באטי מאניות מאנשיי בירת הנגב?!!
טוב את הדעות שלי לגביי הדברים שניכתבו אתה יודע כי ראיתי את הכתבות האלה עוד ליפניי שהם יצאו לאתר הפטאתי (סתםם אחלה אתר בימיוחד ביגלל שיש לכם צלם6 כמו אביעד)
בכל מיקרה אנשים אל תיקחו את הדברים בצורה כולכך רצינית,יש דברים שאני מסכים יש דברים שלא אבל לא משנה מה תיכתוב זה משעשע אותי באיזו שהיא צורה!
מה עם כתבות חדשות לאנשים שהיו איתך עוד מהבלוג הג'מייקני?!
אתה חייב לאתגר את ציבור הקוראים שלך מאן!!
biggggg uppp Bohbotmarley
(03/11/2006 sabago)

20. סבג אחש'לי
תודה רבה אחי, מאמרים חדשים אש עוד בתנור.

וילדונת, את לא ממש ברורה, מה את רוצה? תקראי ותהני, אם לא נהנת זה לא בעיה שלי, אבל למה הרצון הזה "להחזיר לכותב המאמר", מה את מסכנה?
(03/11/2006 בוחבוטולי)

21. שלום ילדונת
הנהלת האתר מברכת אותך בהחלט על התיחסותך הרצינית בכל הנוגע לאופי הכתיבה והתכנים ומזמין אותך ברצון ליצור איתנו קשר בדוא"ל ולכתוב כתבות מעניינות בכל הנוגע לתחומי העניין שלך או כמסר תגובה למין הגברי .
(03/11/2006 הנהלת האתר)

22. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
"להחזיר לכותב המאמר"..? חחח מאיפה אתה שולף תמשפטים האלו בכלל... מה קשור בכלל המשפט הזה למשהו?מה קרה אני מביעה דיעה אסור? או שרק לך מותר?
ומסכנה, חמוד שלי אני בטוח שלא.... בינתיים המסכן ביננו זה רק אתה שעד עכשיו לא ענית תשובה עיניינית אחת לשום תגובה מעבר ללדקלם "תקראי ותהני ואין לי שומדבר נגד אף אחד..." בקיצור מותק הגיע הזמן להתבגר קצת ולהתעורר למציאות מעבר לסיפורים שאתה שומע מהחבר'ה.... שבת שלום...
(03/11/2006 ילדונת...)

23. מעאפן אששש
טל אתה מעאפן ברמות מטורפות ורואים שכל התגובות שניגררו פה של ילדים חסרי חיים כמוך שלא מבינים כלום מהחיים שלך
אתה צריך להתבייש בכלל שעשית קישור של יום כיפור בכלל לאחד המאמרים המעאפנים שלך
ולהנהלת המע', עם כל הכבוד לחופש הביטוי יש גם מה שנקרא הגזמות במיוחד בכתבת השרמוטות שהוא עשה
(03/11/2006 טולי@@)

24. להנהלת האתר
ברצוני לברך אתכם על כך שהחלטתם בצעד נבון ומלא משמעות להעניק פינה שבועית לאחד היוצרים הגדולים של שנות האלפיים- הלא הוא בוחבוטולי.

ולכן, נקבות קטנות ופתטיות,
גם א-נ-י (סוג של) בחורה, רק שלי יש מספיק חוש הומור כדי להבין שהכל פה זה בדיחה (טוב לא הכל, אבל הבנתם) ..וואלה אם תרדו קצת למוריה ביום כיפור במקום לשחק אותה מאמינים צדיקי עולם תבחינו בשרמוטות שמסתובבות חופשי =)
אז כן, יש פה הקצנה והגזמה-אבל זה רק לצורך הבדיחה!!!! חלאס לקרוא פה הכל כאילו זה הטור של יאיר לפיד.
מה שבאמת דפוק זה כל הערסים-צעצוע שכל השנה נותנים מכות לילדים קטנים אבל בכיפור יוצאים עם כיפה לרחובות...צדיקים גדולים.
אקיצר אחשלי, תמשיך לזיין מצחוק.

וכל הנקבות שלוקחות קשה...תתבגרו דחוף.
(03/11/2006 האחות הבהמה)

25. איך אתה בתוריהודי יכוללירשום דברכזה תיתבייש לך
ואתם האתר איך אתם נותניםלדבר כזה לעלות אויואבוי לאן הגענו ליפניי שאתה רושם דבר כזה תחקור את היהדות שלנו טוב ואז שתבין שבאמתטעית אתה כברתיתבייש במה שכתבת ובלי לחש פעמיים תבקש סליחה .נ.ב תפנימו טוב
(04/11/2006 אין כמו היהדות של עם ישראל)

26. ממתי אנשים נהיו צדיקים בב"ש!!!!!
טל בוחבוט אני אוהב את הכתבה של בקשר למה שכתבת על הבנות אני פחות מתחבר אבל בדול על יום כיפור אני איתך. אני לא חושב שצריך סיבה כמו "יום כיפור" כדי לבקש סליחה מבנאדם שנפגע ממך, או שחייב לצום ולהתענות כי ככה כתוב אני עושה מה שבזין שלי בבית או ברחוב.. ומי שלא שומר מצוות ופתאום ביום כיפור נהיה הבאבא סאלי אז הוא סתם צבוע... בקיצור אנשים תכבדו את ההורים שלכם ותגיעו לגן עדן כל השאר זה רק סיפורי מעשיות.. תשמעו לי...
(04/11/2006 מאור)

27. ואוו
כמה שאני מרחם עלייך
(05/11/2006 אניייי)

28. רמה נמוכה
(05/11/2006 )

29. רמה נמוכה
אני רואה שגם פה כמו לכל המדינה כבר הגיע זבל וכמובן האתר שאמור לעזור לפתח את הדרום ואמור להיות דוגמה בתור אתר שנכנסים מאות אנשים ביום צריך לדעת יותר טוב באיזה רמה הוא עובד היות והוא משקף את הדרום. אני חייב לציין שהמאמר הנ"ל משקף באופן ברור את הצד הגרוע והירוד של החברה שלנו מאמר שלא עוסק בכלום לא נותן תועלת לכלום ירוד שטחי לא עניני פוגע ומעליב כלפי אוכלוסיה רבה ללא התחשבות באף רגש. מאמר מיותר שמוריד את איכות האתר במיוחד שהוא תופס כותרת בדף הראשון. האתר הזה מתדרדר באיכותו מיום ליום בזכות כתבות כאלו שמורידות אותו מדי יום ברמה. אני מציע למחבר המאמר להתבגר קצת ואולי אז הוא יוכל לעניין מישהו במאמריו שלא ימתח עליו ביקורת. אני לא דתי ותאמין לי אני מכבד כל אדם ואמונתו. אני חושב שבתור מנהג יהודי עתיק שלבקש סליחה מאדם שחשוב לך ממנו ביום מסיום בשנה על מנת שישרור שלום בינכם זה מנהג מבורך הלוואי ובאמת הוא היה מתבצע בצורה שבא התכוונו שאולי סוף סוף במדינה הזו נהיה אחים. אנשים עם דברים כשלך גוררים תגובות שרק גורמות לשינאה ולקרע העמוק שיש בעם שלנו. האתר הזה צריך להתבייש בזה שהוא נותן במה לאנשים כמוך ואני לא אומר את זה על מנת לפגוע יכול להיות אולי שאתה עדיין לא בוגר מספיק כדי להבין את ההשלכות של הדברים שאתה כותב בבמה ציבורית כזו או אחרת. ומי שרוצה יצום מי שלא לא אף אחד לא מכריח אף אחד הרי איש לא כיוון עליך אקדח.
(05/11/2006 נ.)

30. בגלל הרוחות הכבדות.
הרבה תלונות אני רואה בתגובות, חלק מעודדים את הכתבה וצחוקים ממנה, וחלק לוקחים אותה קשה, ואני מרגיש שאני צריך שוב להזכיר לכולכם שהכל פה נעשה ברוח הומוריסטית, מבלי כוונה לפגוע בזרמים דתיים או בציבור המאמינים, ושוב אני רוצה לציין כי כתבתי גם באמצע המאמר שאני לא יכול לבקר את התורה ואת ההלכה וכי זה נושא רגיש כלפי המון אנשים, אני מבין את ההשלכות אבל בואו נשים דברים בפרופורציה, זה לא כתבה שאמורה להוות ריאליסטיות כל-שהיא, סה"כ מאמר שהוא כולו הומור צעיר, קליל, אתם יכולים שלא לאהוב את ההומור, אבל אין הוא אומר שהוא בא לפגוע באדם כלשהוא או בזרם כלשהוא.

מקווה שהבנתם בכללי את הרעיון, ומקווה שתבינו שהמדור "חלומות רטובים" הוא בגדר פנזטייה צעירה ואולי לא מספיק בוגרת, תחליטו בעצמכם.
(05/11/2006 טל בוחבוט)

31. לתגובה מספר 25
א.נכון אני יהודי.
ב.להתבייש בגלל שלדעתי זה מוגזם מדי לצום? זו בקשה גדולה מדי.
אני רק יכול לקוות שלא נפגעת, ויכול לקוות שאת המאמרים הבאים אתה תאהב יותר :), ותגיב בצורה אחרת.
אולי הייתי קצת יהיר מדי בגלל שזה עוסק בכיפור, אבל צריך למצוא את ההומור בכל דבר, זה מה שנותן נפח של שמחת חיים.
מקווה שהבנת אותי ומקווה לראות אותך קורא עוד מאמרים פה.
(05/11/2006 טל בוחבוט)

32. אני הולך להיות תגובה 32??? (: איזה סבבה
קיצר אח שלי זה דוד שלך כאן מדבר
אני חולה על הכתיבה שלך והכל ואתה יודע מה דעתי בקשר למאמר הספציפי הזה.
עוד משו , ניראה לי שזה עשה רק טוב כי כשזה בסדר גודל כזה עולה לאתר וכמו שיש לך זכות ליכתוב מה בראש שלך יש גם זכות לכל אחד להגיב מה בראש שלהם
ואתה יכול לילמוד מזה מאוד אז אתה חכם (אני מכיר אותו הוא חכם חח) אז מכאן תשתפר ותחשוב פעמים כשזה מדובר במאמר שעולה לאתר
חוץ מיזה אני חולה עליך יא דוד שלי אחד! ( ;
(05/11/2006 מתן לוי)

33. גועל נפש
תתבישו לכם אין לכם כבוד לא פלא שהמדינה נראת ככה בגלל חראים כמוכם
(05/11/2006 קובי)

34. אנשים כאן ממש דפוקים
לא שמעתם על הומור
מתן יחס רציני מידי לכתבה הזאת רק מעידה על רמתם הנמוכה של הקוראים ולא על רמתו הנמוכה של הכותב
(05/11/2006 )

35. כ
כן זה מעיד על הרמה הנמוכה של האתר הזה יותר נכון.
(05/11/2006 )

36. כל הכבוד
סוף סוף קצת חומר קריאה מצחיק שלא דורש מחשבה מאתגרת חחחחחחחחחחחחחחח
(05/11/2006 )

37. חבל, התחלת טוב.
יצא לי לקרוא רק את המאמר הראשון שלך, ועכשיו קפצתי לקרוא עוד אחד, אני מצטער להגיד שגם אני "קונפורמיסט" שכמוני מחליט ללכת עם הזרם במקרה הזה, המשפחה שלי לא צמה, ואני כן צם, ואני מבין שיש לך דעה בנושא, אבל בגלל הרגישות ובגלל שזה מפריע למס' לא מבוטל של אנשים, למה לכתוב על זה בכלל?

לדעתי הכתבה הזו הורידה מערכך, לא רוצה לצום, אל תצום, אבל גם בהומור אל תשפוט אחרים, לא את הצמים, לא את אלו שלא צמים, לא את הצנועות ולא את החושפניות, כל אדם יחיה באמונותיו וכמו שאמרתי יש גבול, גם בתור הומור, אני מאמין שאם תשים כאן כתבה על "השואה היא בדיחה" אפילו בתור הומור, זה לא יתקבל על הדעת והמון אנשים יפגעו, יום כיפור הוא יום רגיש לאנשים רבים וחבל שאתה שם אותו ללעג.

מקווה שהבנת שאני לא תוקף אותך רק מנסה להסביר לך למה אנשים לא מצליחים לקחת את הכתבה בצורה הומוריסטית ונעלבים ואפילו תוקפים אותך.
(06/11/2006 ארז)

38. ממש בזיון
מי כותב את זה -ההנהלה או שההנהלה נותנת לגיטימציה לבזיון כזה להכתב-חשבתם על קהל היעד שלכם ..חבל רמת האתר יורדת ,אותי זה ממש לא מדליק ואני לא לבד...לתשומת לבכם
(10/11/2006 )

39. ליאור החש
כל "המסורתיים" התעוררו פה לחיים ...אלה שביום שבת עושים רשימה עם וי ואיקס ליסוע אסור לראות טלויזיה מותר להדליק אש אסור להדליק אור מותר ...אז קודם כל עדיף שלא תשחקו אותה כי מי שבא למוריה ביום כיפור יודע טוב מאוד שבמקום שזה יהיה היום הכי עצוב בשנה זה היום הכי שמח בשנה בנות כוסיות מתלבשות בדיוק כמו שגברים אוהבים ולא שמות זין על בורא עולם זאת הבושה האמיתית. כל אחד יאמין בדרך שלו ויש לכל בנאדם זכות לבטאות את עצמו אנחנו חיים במדינה דמוקרטית טל הביע את עצמו בצורה יפה וכמה שאני לא מסכים עם הגישה שלו אבל הוא יודע להביע את עצמו בצורה יפה. בנות ישראל - יופייך נמדד בצניעותך.
(23/01/2007 תקשיבו)

40. ועוד משהו
בנות יקרות - העולם הזה הוא זמני ...תתחילו למלות את רצון הבורא שלכם, גם אתם תמותו יום אחד. את היופי שלך נתן לך ה' אז כדאי שתתחילי להעריך את זה לפני שיום אחד תעשי תאונה ואף אחד לא יראה אותך ממטר.
דבר שני בתור בנאדם שהולך מדי פעם לשיעורי תורה, לשמור שבת זה יותר חשוב מלשמור כיפור.
זה שלשמור כיפור זה יותר קשה זה נכון , אבל 90 אחוז מהאנשים ששומרים כיפור זה בגלל שהם רואים שכולם שומרים והם רוצים להיות חלק מהמודה. לידיעתכם, לשמור שבת מתוך הרגשה פנימית ואמונה זה הדבר הכי חשוב כי ביום השישי שבת וינפש ! יום שבת מלשון לשבות, ה' בורא עולם יתברך נח ביום הזה אז מי אתם שלא תנוחו...?
(23/01/2007 ליאור החש)

41. פששששששששששש
לא יכולתי שלא לאהוב את התגובות שלך
אומנם אני לא דתי ולא קרוב לזה, אבל אהבתי את האמיתיות שבתגובה שלך!
(24/01/2007 טל בוחבוט)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?