חלומות רטובים
   
 
מה תשתו?
 
 
 

חגים - עסק מסובך

 
מאת: טל בוחבוט -  
 

אחרי המאמר האחרון שהתפרסם, הבנתי כי דת והומור זה לא עניין שהולך יחד, את כל התגובות קראתי, ומכל התגובות למדתי, חלקכם אהבתם את המאמר, אבל הרוב לא ממש הזדהה, אין ברצוני לגרום לאדם כזה או אחר להעלב מהמאמרים. תגובה מספר 29 במאמר האחרון היא אומנם מוגזמת מדי ומעלה ניחוח של "טל  שונא ישראל", אבל היא בהחלט נראית כתגובה שכתובה מראש בוגר וצלול, ולכן התייחסתי אלייה בכובד ראש.

אני אומנם לא ישנה את צורת הכתיבה שלי, אבל למדתי דבר או שניים. :) תודה!.

אומנם גם ראש השנה כבר מאחורינו, אבל עדיין יש ניחוחות חג עדינים באוויר, סוג של הרגשה נעימה שאי אפשר להסביר, ומנגד חגים זה אמצעי שטותי של המין האנושי להראות לקרובי משפחתם שהם אכן זוכרים שהם קיימים אי שם באילן היוחסין המשותף, ולכן כולנו נוהגים לתקשר עם הקרובים ולשלוח מתנות חג סימליות.

"אני הולכת לבקר את דודה [הכניסו שם של דודות כמו: מלכה, שולה, ציפי וכו'...], אתה רוצה לבוא איתי?.."

אם יש משהוא מעצבן בכל עסק ה-חגים, זה העובדה שאתה צריך להיות נוכח בבית של קרוב משפחה, ופתאום אתה מרגיש שאתה נמצא בשטח אוייב, אתה מחפש דרך מפלט מהמקום הנורא הזה שנקרא "בית של דודה מלעונה", אבל מנגד אתה נתקל באין ספור נקודות שבירה שמציבות אותך כמו איש חיזבאללה לא חמוש, בתוך מחנה אימונים מתקדם של שייטת 13.

והנה לכם פירוט מעמיק יותר על נקודות השבירה שלנו, בזמן ביקור אצל דודים שלא כל-כך רצינו ללכת לבקר.

1. טוק טוק טוק, על דלתי מרום (מאיר אריאל)

נקודת השבירה הראשונה למעשה היא העובדה שאתה ניצב אל מול פתח השאול, ובעודך אוחז את מיטב מתנות החג, ונראה כאילו אתה "נורא" אוהב את הדודים הלא קשורים, הדבר היחידי שאתה למעשה מתכנן זה רצח המוני וכאוס טוטאלי, העיקר שהם לא יהיו בבית, ותוכל לשוב לחייך השלווים כאילו ולא קרה כלום.

2. כמה גדלת!!! איזה יופיייי!!!!!!!!!!...

אחרי שעברתם את נקודת השבירה הראשונה, והזונות היו בבית, אתם ניצבים אל מול דודה, שאוחזת בכם ומחבקת אתכם כאילו ואתם דובי שעיר והיא ילדה מגושמת בת-6, אתם עוברים ברגע הקצר הזה שלל אירועים משפילים, ומנגד אתם קולטים בזווית העין את אמכם מאושרת, ומשוויצה בכם בעוד אתם עברתם זה הרגע חוייה טראומתית.

3. מה תשתו?

הרי ברור שגם אם הרגע חזרתם ממסע של כמה חודשים בהרי האטלס (ולא שתיתם לאורך כל המסע), זה לא הזמן להתחיל לשתות, ובטח שלא אצל דודים, הרי ברור שהדודה משתמשת בשיטת "אני משעממת, אבל אם אני אציע להם משהוא לשתות הם ודאי ישארו...", אל תכנעו לשיטה הזו, סרבו בכל תוקף, ואם יתמזל מזלכם, גם אימכם לא תשתה כלום, מה שיקצר את התהליך ואולי תזכו לראות אור.

4. נוו אז איזה כיתה אתה?

אחרי שעברתם את שלב ה-"מה תשתו?" ועניתם בשלילה טוטאלית, ומנגד אימכם ענתה בחיוב, אתם תתקלו בשאלות קשות מנשוא, ובעוד אתם מתכננים תשובה הגיונית שתציג אתכם באופן משכיל, אתם תחייכו חיוך מאולץ לעבר הבהמה שמדברת איתכם מנגד, ותענו תשובות קצרצרות שמדגישות רק דבר אחד - תפסיקי כבר לשאול שאלות יא מנייאקית!!

הבעיה איתי קשה עוד יותר, אני לא אוהב לפתח דיונים עם אנשים שהם לא אובייקטיבים, ודודים הם העם הכי לא אובייקטיבי בארץ, ברגע שהם מסתכלים עלייך, הם לא באמת מקשיבים, הם סתם מסתכלים עלייך בחיוך ומדמיינים כמה אתה דומה לאבא או אמא כשהם היו קטנים.

5. קילופים קטנים בארון המטבח העליון בצד שמאל.

אחרי שעברתם את שלב השאלות המתיש, אתם פתאום מוצאים את עצמכם לא קשורים בכלל למקום, אמא שלכם עסוקה בשיחה שולית שמציגה את האופן הרדוד של החברה האנושית (ממש כמו הפוסט הזה), ואתם? במה אתם עסוקים, בלהסתכל על חפצים שלא דורשים שיסתכלו עלייהם יותר מ-3 שניות (וגם זה בהקצנה), לדוגמא: כדים, קירות, ארונות, כיסאות, במקרים קיצוניים גם משקופים פתאום יעניינו אתכם יותר, וזה לא פסול בכלל, אל תרגישו רע, להתסכל על קיר זה אקט חכם פי כמה וכמה מאשר לדון עם אנשים שכל תכלית חייהם ניתנת לסיכום במילה או שניים.

6.טוב כנראה שאנחנו נזוז....

והנה זה מגיע, האור הזה, פתאום חיוך שלא יסולה בפז עולה על פניכם, אתם מאושרים כאילו זכיתם בסכום כסף נכבד או שמצאתם מרפא לסרטן, פתאום אמא אומרת "טוב, היה נחמד, אנחנו נזוז...", ואז הרגע הכי קשה בעולם, יותר מכל דבר אחר, הדודה שואלת באטרף קיצוני "למה?!?!? אולי תשארו לעוד כוס קפה..", אתם אומרים לעצמכם בראש "לאאאאאאא, רק לא זה", אבל מנגד אימכם נראית מהססת, "מה היא אשכרה נהנת להיות פה..?" אתם שואלים את עצמכם, ומיד מגלים שגם היא לא בדיוק נהנת, ושוב עונה בשלילה לדודה הבהמה, אתם נפרדים מהדודה במבט של "ניצחתי אותך יא זונה!!!...".

ועכשיו נראה דודות טוקבקיסטיות שינעצו בי בתגובות.

 

**מיותר לציין שדודים שלי לא קשורים למאמר הזה** :)

 
 
 
   
תגובות  
   
1. צודק!!!!!!!
אחי כל הכבוד
סוף סוף מישהו אומר את האמת הערומה בפנים
אף אחד לא אוהב לבקר את הדודים הרחוקים מעפולה שאין לך אף פעם מושג מיהם
(09/11/2006 חחחחחחח)

2. הרגת אותי עם ההערה בסוף
חחחח דודים שלך לא קשורים???
(09/11/2006 חחחחחחח)

3. התגובות למאמר הקודם
אחי אל תתרגש מהדפוקים האלה שלא מבינים צחוקים
הייתה כתבה מצויינת
(09/11/2006 זוביבובי)

4. חחחחחחחחח
טל המסוקס מכה שנית
התרשמתי מהמאמר הזה ב2 דברים :
1)מכלום
2)משום דבר
וגם בנוסף אני חושב שאתה עושה שם רע לחאלטורה עעעההההההההההההה חחחחחחחחחחחחחחחחחחח
ולהיות רציניים ..? רמת כתיבה גבוהה ...דימיון...ועניין..
אהבתי ת'פוסט אחי שיחקת אותה ...דודה שולה חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
(09/11/2006 ליאור האפרסקסי)

5. טל ישפיץ
צודק בכל מילה אחי ..
הקטע עם החפצים הכי נכון יואווו
בקיצור תמשיך לכתוב אח שלי אתה תותח :)
(09/11/2006 פיקולו חסוי )

6. פיקולו חסוי?
חחח יקיר בוחניק או שאני מדמיין?
אם כן אז "אני חולה עלייך באמא שלי" **מוציא לשון כמו מפגר**
(09/11/2006 בוחבוטולי)

7. גדול חחחחחחחחחחחח
נומה ענקייי חחחחחחח זיינת אותי מצחוק.
כל מילה בסלע או בשפה יותר עממית כל אות בצבע שוד בנזונה(לקוח מסרט שאין לכם אפשרות לראותו ולהשאר שפויים...).
תכלס לא חסר דודים כאלה במיוחד שיש להם ילדים יותר קטנים ממך והם קופצים עליך כאילו אתה מצופצה זהב,יהלומים ושוקלד גולמי ואז הנקודה הנאחסית-המחשב שלי התקלקל גאד דאמט למה רק אני יודע לסדר מחשבים?!?!תעזבו אותנו בשקט ראבק חחחח ענק נומה
(09/11/2006 ישי אטיאס)

8. דודים דודות
נכון אש אחי אבל זה לא קשור רק לחגים זה קשור לכל ימות השנה בעיקר אירועים וארוחות שבת מעצבנות במקומות שאפילו ההורים שלך הולכים רק כי הם חייבים
(09/11/2006 )

9. טוב כנראה שאנחנו נזוז....
זה הקטע הכי חזק בכל הפוסט הזה זה כל כך נכון ומעצבן איך תמיד שקמים ללכת פתעאום קמים המארחים שנמנמו להנאתם על הספה ומתחילים לעצבן עם התשארו
למה אתם הולכים--רק עכשיו הגעתם (למרות שבאתם לפני 24 שעות)
זה הקטע הכי מעצבן מכולם
(09/11/2006 )

10. טל אחד הגדולים המאמר הזה !!!
אתה אשכרה סטנדפיסט מאחורי המסך זה נכון ומצחיק וזה גדולללל! תמשיך יא מאן ! (:
(10/11/2006 מתן לוי דוד ש'ךךךךך)

11. חח
הכתיבה שלך סבבה לגמריי אחי אבל תנסה לכתוב על נושאים יותר מעניינים..
(11/11/2006 )

12. ירידה ברמה
טל הכתבה הזאת ממש לא מעניינת לעומת הכתבה הקודמת
לצומת ליבך
(11/11/2006 )

13. לא נכון
לא נכון אחי מה אתה רוצה שהוא יכתוב רק דברים רצינים כאלה של גדולים
זה מצחיק ויש בזה גם נכונות וזה סבבה רצח גם מאוד מענין !
(12/11/2006 נענע)

14. בדיוק עכשיו אני אחרי חתונה
ושכחת את הקטע שבו אמא מושכת אותך להציג אותך לראווה בפני כל הדודים שבגיל 3 הכירו לך ומצפים שתזכור איך קוראים לכל אחד ואחד מהם!

נ.ב.
לכל מי שמתכנן להתחתן, אני אומר את זה בשם כל האחים הקטנים שלכם, אל תחלקו את השולחנות ל-10 מקומות כי לנחש 10 שמות של אנשים זה ממש קשה :]

אחלה פוסט, אותי זה הצחיק!
(12/11/2006 ארז)

15. חתונה
חתונה זה פי אלף יותר גרוע מהחגים
אני זוכר את הטראומה שהייתה לי בגיל 10 כשכל מיני "דודים" נעלבו שאני לא זוכר מי הם
פשוט טראומה שאני סוחב המון זמן
(12/11/2006 )

16. חזק
אחי אין לי מושג מאיפה הבאתם את הפינה הזאת אבל זה פשוט חזק אני אוהב רצח
(13/11/2006 )

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?