חלומות רטובים
   
 
 
 
 

החברה עזבה? אתה נראה זוועה

 
מאת: טל בוחבוט -  
 

הנושא הבא הוא נושא שאני מרגיש שפשוט חובה (במלוא מובן המילה) לכתוב עליו, ולהאיר לכמה אנשים את העיניים לפני שהם הורסים לעצמם את החיים שבקושי התחילו!.

אני אתחיל בסיטואציה פשוטה:

"..אלירן הוא ילד חמוד בן 16, הוא הכיר נערה בשם מיכל והם יוצאים תקופה, עם הזמן הוא התאהב בה, והיא התאהבה בו גם.

לאחר מס' חודשים, אלירן התקבע למצב שטחי, לא ראה חברים, לא ראה חיים, ויתר על הנאות שפעם עשו לו רק טוב על ליבו הרכרוכי, אבל אבוי, בין כל אלה, קרה גם משהוא אחר, משו גדול, מפלצתי, אלירן הפסיק לטפח את עצמו, הוא עלה במשקל 15 קילו, ואז משהו כמעט יותר נוראי קרה: מיכל זרקה את אלירן!, נחשו מה קרה? אלירן בן ה-19 אחרי 3 שנות חברות, מוצא את עצמו לפני גיל 20 בלי חברים (מיכל לא אהבה את חלקם), שמן (הוא הפסיק לטפח את עצמו), ובלי זיכרונות יפים של גיל 16-18..."

כמעט כל שעה, נברא זוג חדש, 70 אחוז מתוכם יפרדו בדיוק שבוע עד חודש אחרי, וה-30 אחוז הנותרים, ינסו את מזלם בקשר ארוך טווח, ובדיוק כמו בכל דבר בחיים, גם באהבה יש סיבוכים, סיבוכים קשים שישפיעו על אופן ההתנהלות שלכם גם אחרי שחס-וחלילה (555) תפרדו מבת הזוג.

בגלל שמדי יום אני רואה עשרות גברברים צעירים שבקושי התחילו את שנות ה-20 וכבר צברו לעצמם אין ספור טעויות בכל הקשור ל-: שמירה על איכותך כ-אדם! אני מרגיש צורך לבוא ולהדריך (או לנסות לשעשע סאטלנים שקוראים מאמרים מפוקפקים) נערים שברגעים אלה ממש מקבלים לידיים מתנה: חברת חורף הולמת!.

1. חברים נשארים - חברות מתחלפות.

הדבר הכי מרכזי בכל פרדוקס החברה, הוא עניין החברים, ואיך החברה תסתדר עם החבר הכי טוב שלי, למעשה אתה תמיד צריך לזכור שחברה שלך מכירה אותך בקושי חודשיים, והחבר הטוב שלך איתך כל החיים, ועוד יהיה איתך שנים טובות ויפות, וזה עוד לפני שדיברנו על אם בכלל יש בין החבר לחברה עויינות כל שהיא.

בכל אופן, אל תוותר לעולם על שום מפגש עם חבר כזה או אחר, כי החברה "ממש מתגעגעת" ורוצה לראות את קוקי שלה! גבר! אל תשכח שאם תדפוק פארטיות לחברים שלך בגלל החברה שלך, הם יסמנו אותך כ-"הומו", והחברה שיש סיכוי גבוה שסתם תפרדו אחרי זמן קצר, תהפוך לקללה היומית שלך (אינעל [הכנס שם של חברה] ערס)...

2. העובדה שיש לך חברה - זה לא תירוץ להראות כמו אובייקט אידיוטי.

עוד נושא, מרכזי פחות, אבל שחשוב לציין, זה העובדה שאלפי גברים מסכימים לעצמם לעלות במשקל, להראות בפומבי עם כפכפים וטרנינג של הפועל באר שבע ילדים א שנת 96 (כולנו היינו בחוג לכדורגל), ועוד בשיא החוצפה להגיד לעצמם מדי יום "מה אכפת לי איך אני נראה, חברה שלי אוהבת אותי כמו שאני..", אידיוט! תחשוב קדימה קצת, אחרי שהיא תבין שאתה שמן מנייאק בלי כבוד למראה וללוק האישי, היא תזרוק אותך, ולך תמצא חברה חדשה עם הלוק שיצרת לעצמך. בעייתי לא?.

3. בגדים ומוזיקה זה טעם אישי - והוא לא ניתן לשיפוט!

בגלל שאני עובד בקניון, אני זוכה לראות עשרות של גברים שבאים עם החברות לקנות לעצמם בגדים, והתוצאות מכאיבות: נשים שבמלוא מובן המילה - מכריחות את החבר לקנות חולצה סגולה עם ורוד בצדדים, כי זה פשוט יושב עליו בול, או גבר אומלל שנאלץ להוציא מכיסו 800 שקל על מעיל פרווה בצבע תכלת בהיר בידיעה שהוא בחיים לא היה קונה אותו על דעת עצמו, אבל החברה החמודה אמרה ש... "מאמי, המעיל הזה מתאים לך ללוק...בול"...!

כנ"ל גם לגבי מוזיקה, תחשוב על העתיד, אם תפרד מהחברה אתה תמשיך לשמוע שירים שתמיד אמרת עלייהם "זבל מסחרי", או שאתה תמשיך ללבוש בגדים שרחוקים מהטעם המקורי שלך?.

4. אל תיהיה מי שאתה לא - לא!

זה הרגעים הכי קשים שלנו כ-בני אדם, הרבה מאיתנו נופלים, אבל הרבה גם מתפכחים ומבינים שרק בזכות התנהגות טבעית טהורה הם ישיגו את מה שחפצו בו - כבוד הדדי!.

ברגע שהחברה מציגה אתכם בפני ההורים, תתנהגו בשיא הטבעיות, אם אתם קרחניסטים אל תנסו להיות חנבצים כדי שההורים יבינו שאתם "רציניים" אחרי הכל - גם הורים הם בני אדם, הם לא יאמינו שאותו בחור רדוף הזיות וטראנס הוא למעשה חנבץ מנהלי שבדיוק מסיים תואר ראשון בהנדסה גנטית!, ברגע שתתנהגו בטבעיות ולא משנה מה המזג שלכם, אתם תרוויחו פעמיים: ההורים ילמדו לאט לאט להכיר אתכם ולא תצטרכו "לשחק אותה" לידם, ואתם גם תזכו לשמור על האופי האמיתי שלכם!.

5. אם אין כסף - אז פשוט אין!

אני רואה עשרות צעירים שמבזבזים אלפי שקלים על "פינוקים לחברה", אין בכלל פסול בלפנק את החברה ואת עצמכם, זה נחמד, מרענן, נעים אבל צריך לדעת איך לעשות את זה, אם יש לך 500 שקל בחשבון אל תנסה את מזלך בפינוק סוף-שבוע במלון הילטון מלכת-שבא, בסוויטה המלכותית, כשאתה חי בתסריט שאולי יקרה לך נס, ויהיה טעות בחשבון, והכסף לא ירד לך מהחשבון, כסף לא מתחמק, תדע לנהל את הצורת חיים שלך, וגם לחסוך כדי לתכנן לעצמך עתיד בריא, לא הכל חייב לעוף על מתנות לקושושה שלך!.

זה עוד רק על קצה המזלג בתחום, יש עוד המון סעיפים לכתוב, אבל זה כבר יהיה פרוייקט חורף, אז אני ישאיר לכם את הטעם לדמיין - ולכל מי שחושב שאני רק בעד "העם הגברי", אז הוא צודק למעשה אבל...... מאמר הבא אני מבטיח מאמר נאצה עלינו - הגברים! יש למה לחכות!

 
 
 
   
תגובות  
   
1. למה רק כלפיי גברים?!
זה יכול להיות הפוך!
(13/01/2007 )

2. זה בדרך כלל הפוך
בנות תמיד הופכות להיות דובות מכוערות כשיש להם חבר
הייתה לי פעם חברה כזאתי שהכרתי בתור כוסית אמיתית שאחרי חצי שנה הפכה להיות דובה מכוערת ומוזנחת
(13/01/2007 )

3. טל אתה שוביניסט
(13/01/2007 )

4. מה רע בזה שאנחנו מלמדות גברים איך להתלבש?
הגיע הזמן שתלמדו להתלבש
(13/01/2007 )

5. מה הקשר? תגובה ל-3
אין פה שום קשר לשוביניזם! ואלה אחלה דברים שצריך לזכור ולשנן (למשל ובמיוחד נושא מס' 1) שבתכלס נכונים ותקפים לשני המינים.
(13/01/2007 האישה והפוני!)

6. מי זה אלירן?
ומי חברתו?
(13/01/2007 )

7. למספר 6'
הסיפור על אלירן ומיכל הוא פרי דמיוני חח
הוא רק מהווה דוגמא קלאסית, שעלייה מתבסס המאמר ה"גאוני" הזה חחח
(13/01/2007 טל)

8. שאפו !
טל אהבתי רצח, כתבה עניינית עם אחלה ניסוח, יש משהו בכל מה שאמרת, שיחקת אותה אח שלו...
(16/01/2007 אורן אוזן)

9. תיהיה מי שאתה
ותיהיה עם מי שתאהב אותך בתור עצמך זה הכל לא מדריך ולא נעליים
(16/01/2007 )

10. תודה אורן
(16/01/2007 טל)

11. הפתעת אותי
אהבתי את הכתבה
לדעתי הכי טובה מכולם
(20/01/2007 חחחחח)

12. נקודה למחשבה
תן מבט על ההורים, תשאל את עצמך איך קוראים לחבר הכי טוב של אבא... ועכשיו תשאל אותו מתי הוא והחבר הטוב הזה הכירו...
99 אחוז מהנשואים מנתקים קשר עם כמעט כל החברים שלהם ולעיתים רבות עם כולם.

בד"כ אתה תצליח למצוא חבר אחד שתוכל להגיד עליו הנה - זה החבר הכי טוב של אבא... אבל שום דבר מעבר..
(23/01/2007 עוד מספר)

13. חבל שאתה מרגיש ככה
תראה, יש לך כמה עצות טובות, להיות עצמך, לא לזנוח את החברים...
אבל נראה כאילו הכתבה הזאת מלאה בשנאה ענקית למין הנשי. יכול מאוד להיות שהיא באה עקב פרידה כלשהי? או שפשוט נפגעת...
בכל מקרה, אני חושבת שכל אחד רשאי להתנהג איך שהוא רוצה במערכת יחסים ואם הוא רוצה להשקיע על איזה סוף שבוע מפנק למישהי שהוא ממש אוהב או להתלבש איך שבא לו זכותו המלאה. כי כשבחורה אוהבת מישהו, היא אוהבת אותו כמו שהוא ולא מנסה לשנות אותו כפי שתיארת בצורה כל כך קיצונית...
נראה לי שאתה פשוט צריך לשנות גישה.
חוץ מזה, כתבה חמודה :-)
(26/01/2007 סידני)

14. לסידני
קודם כל, את מאוסטרליה? טוב דיי

אהבתי את התגובה, אני ממש לא מלא שנאה למין הנשי, אני למען האמת לא מלא בכלל בשנאה לשום דבר, כל העצות נכתבו מפרי מוחו של סאטלן הזוי שכמוני, ככה שאל תסיקי מהן מסקנות לגבי החיים הנורמאליים שלי, פשוט קחי את המאמר הזה כמשהוא חביב לקרוא בשעות הפנאי

ותלמדי ממנו רק את הדברים החביבים והנכונים!
(26/01/2007 טל)

15. לטל
סאטלן שנון הייתי אומרת. בוא נגיד שהבנתי את זה אחרי שעברתי על כל הכתבות שלך...
מה לעשות, נסחפתי קצת:-)
אבל למען האמת אהבתי את סגנון הכתיבה שלך. אתה פשוט כותב על מה שאתה חושב, ולא כל כך מעניין אותך מה יגידו אחרים. מה גם שאתה מציג סיטואציות מאוד מציאותיות ונחמד לשמוע עליהן גם מנקודת המבט של הגברים.
מה שכן, אני עדיין קולטת אצלך סוג של מרמור...
בכל מקרה, בהחלט מצאתי לי תחביב חדש לשעות הפנאי...
מצפה לכתבות הבאות שלך:-)
(27/01/2007 סידני)

16. בנאדם אתה ממש לא יודע לכתוב
יש לך המון טעויות כתיב והמסר ממש עובר בצורה ילדותית - הפסקתי לקרוא באמצע
זה פשוט לא התחום שלך-
פרוש עכשיו לפני שיהיה מאוחר מידי!!!
קח אותי באיזי כי הכל מהאהבה
אלרון
(02/02/2007 אלרון)

17. אהבתי משהוא...
"פרוש עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדי..."
מאוחר מדי? חח שחס וחלילה אני יתקדם בזכות "כישרון הכתיבה" ההזוי שלי, ואתה לא תבין איך הדיאגנוזיה שלך כשלה...חחח
(02/02/2007 טל בוחבוט)

18. נכון
אחי כמה שאתה צודק
אין עליך אחי
צריכים לבוא לעשות קורסים אצלך
(15/08/2007 ג"וני)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?