חלומות רטובים
   
 
פעם שיחקנו במשאיות צעצוע, היום דורסים אנשים וירטואלים עם מכוניות וירטואליות ב-GTA
 
 
 

משחק ילדים - טל בוחבוט

 
מאת: טל בוחבוט -  
 

העולם מתפתח ויוצר לעצמו סיגנון וירטואלי וטכנולוגי יותר יותר, ועם הסגנון הזה, נכחד זן הילדים שאנחנו היינו, ובמקומו נוצרים יצורים מרושעים, שודדי זקנות, ורוצחי חתולים. סתם. הם לא מרושעים.

במילניום הקודם, הילדות של כולנו, הייתה מבוססת על פעולות חברתיות.

כדורגל, 7 אבנים, גולות, פוגים, סופרגול, פליקים, זריקת אבנים על חתולים והצתת נפצים ברחבי השכונה, היו רק חלק מינימאלי מנוף ילדותנו העשוק אך מהנה ומאתגר, התקופה ההיא, שמחשב היה רק 486, וכשהייינו מסיימים לשחק בו, ושוכחים לכסות את המארז, המסך והמקלדת, אמא הייתה כועסת.

אני מסתכל לאחור ומבין כי הילדות שלנו, שילבה בתוכה גם ברוטאליות של משחקי חברה שקטפו מאיתנו מדי יום את שארית הרגשות שלנו כלפי אנשים אחרים בפלאנטה (ע"ע המשחק "קאדווה") וגם שילוב של טכנולוגיה מטורפת של מחשבי 80 MHZ עם Norton Comander, וככשיחקנו "טירה-נאצית", או "דייב", הרגשנו כי עשקנו פלח מפסגת הטכנולוגיה, ושאין עוד לאן לשאוף - הגענו לטופ! - ולכן אנחנו חווינו את הילדות המושלמת, לכאורה. היה לנו קצת מכל דבר.

אני מסתכל על הילדים של היום - הם נולדים לתוך העולם האכזר שמגישה להם Rockstar, בעטיפות GTA למיניהם, והם הופכים למעשה לצרכנים העיקריים של האלימות שכולנו אוהבים.
אני לא מבקר אותם, אבל הרעיון של ילדות טהורה, היא לעשות את כל הדברים "הרעים" על אמת, ולא דרך דמות שנקראת "קארל ג'ונסון" AKA סיי.ג'יי.

בעוד הם שודדים חנות מכולת, או רוצחים את הפימפ השכונתי כי הוא לא בא להם טוב בעין, אנחנו באמת היינו עוקצים במבה ומסטיק מהמכולת, ואין פסול בזה, בעצם יש, אבל היי! - אנחנו ילדים, והכי הרבה שיקרה זה שחבר מלשין יספר להורים, ואז הם יכריחו אותנו ללכת למוכר בקיוסק עם פרצוף מיוסר ולהחזיר לו מסטיק, בתוספת פנים נפולות ופדיחה שכונתית ידועה.

רק מדי פעם ילדון אקראי מסיר את כפפות המשחק, ומנסה את גורלו בחיים האמיתיים - רק שהפעם מה לעשות
או לא ירביץ לילד עד כדי דמעות, יחצה באור אדום את הכביש, או יזרוק נפץ על עוברי-אורח, אלא הוא ייקח AK-47 ויצא למסע הרג ובכך יגשים את המטרה אלייה Rockster רצתה להגיע במסווה של משחק מחשב!.

אם אנחנו בכיתה ה', התרגשנו לראשונה ממבנה גופה של האישה, או יותר נכון מהדימיון הכמעט מושלם של בנות כיתתנו אליינו מבחינה פיזית, אז היום - כל ילד בכיתה ג' ממלמל מתוך שנתו את רצף האותיות:
p.o.r.n.o - ולכן אפילו אורגיות המוניות, בבית מלון מפואר בלאס-וגאס, כשהוא שיכור מהאנסי, ופזורים על הרצפה-
שטרות של 100 דולר בצורת שתי וערב, הוא מחובק עם ג'דה פייר מצד אחד ובריאנה בנקס מצד שני, לא יגרמו לעולל להגיע לפורקן מושלם - הוא כבר ראה את זה ביותר מדי סרטים, כך טענה כף ידו הימנית.

אנחנו רצנו בחנייה של הבלוק, בזמן עומס כשמכוניות נכנסות ויוצאות ברוורס, וקיפחנו את נפשנו מדי יום במטרה להעשיר את יומנו במשחק הכדורגל השכונתי שעד היום מעלה נשכחות מתוקים.
בעוד הילדים של היום יושבים מול הLCD והדבר הכי קרוב לפעולת ריצה שהם יעשו יהיה ללחוץ "R1".
אנחנו שיחקנו מורטל קומבט 2 במחשב, וניסינו לבצע כמה מהפינישים המעולים על חברינו לכיתה, מקסימום שקרה זה פציעה שטחית וילד בוכה עם כמות נזלת נדיבה באף.

היום הם משחקים GTA-IV ולך תדע מתי הילד יחליט להפוך למהגר מזרח אירופאי מקופח, ויגשים את רעיונותיו של "ניקו בליק".
אנחנו חשבנו שלחמצן את השיער בגיל 12, היה  אקט מחאתי יוצא מגדר הרגיל, בעוד היום אם אין לך פירסינג בכל נקב אפשרי (ולא אפשרי) בגוף, ותספורת של להקת "בנים" גרמנית, עם סולן בעל אישיות מינית מבוקעת, אתה חנון.

ככל שאני חושב על זה לעומק, אני מבין כמה טוב שנולדתי בתקופה ה"תמימה" יחסית, כן, התקופה של הגולות, של הפוגים, של הפרסומת של דני עם הילד הנאחס, של דגני "טריקס" האמיתיים לפני ש"נסטלה" הקימו מפעל בארץ, התקופה של ערוץ 6 במיטבו, כשתוכניות היו תוכניות,  ולא צואה יפנית לא ברורה שמתחפשת ל"סרט מצוייר", תקופת הוירוסים, כשפתאום אמא שלך אומרת שהיא שמעה מחברה שלה שמסתובב וירוס וצריך לכבות את המחשב, למרות שהמחשב לא מחובר לשום רשת תקשורת, התקופה של "בורגר ראנץ'" בגשר, התקופה של דפנה דקל בפארק ה', הקייטנות המושלמות שדחסו לתוכנו מדי יום שוקו ולחמניה ואז לקחו אותו לבריכת "בית יציב"

יש רק משהו אחד שמפחיד אותי, שעוד מעט אני (ואתם) אהיה הזקן שישדד על סף-דלתו.
תחשבו על זה.

מילון מושגים ל-לא מביני עניין:

* Rockstar - חברת פיתוח המשחק של קבוצת TakeTwo, מי שהביאנ לנו
את סדרת משחקי הGTA, ובכך הפכה ילדי כאפות לרוצחים פסיכופטים.

*ג'דה פייר (Jeda Fire) - כוכבת פורנו אפרו-אמריקאית סקסית במיוחד

*בריאנה בנקס (Briana Banks) - כוכבת פורנו גרמנית-אמריקאית סקסית במיוחד.

*טוקיו הוטל - להקת "בנים" גרמנית,
עם סולן בעל אישיות מינית מבוקעת

*Norton Commander - מערכת הפעלה שהייתה שלב אחד מעל ל-DOS
שכן היה לה ממשק "גרפי" לאותה תקופה, נוו המסך הכחול הזה, זוכרים?

*טירה נאצית - משחק ירי מגוף ראשון משנת 92 בערך,
באנגלית נקרא Wolfenstien, ולא ברור מי עיברת את שמו לטירה נאצית.
לנאצים לא היו טירות, נראה לי.

*דייב - או בשמו האמיתי דייב המסוכן, לא ברור מה מסוכן כל-כך בבחור,
שכן הוא חובש כובע קסקט אדום, ואוסף יהלומים להנאתו. אבל שיהיה.

*מחשב 486 - מחשב עם מעבד תוצרת אינטל מסדרת X86,
שהיה נפוץ עד אמצע שנות ה-90,
אנשים רבים לא ידעו שהמונח 486 מתייחס בעצם לסוג המעבד.אה, אם אתם כבר מגיבים, למרות שאין סיכוי, אבל תיאורטית,
זרקו עוד חוויות שעוברות לfo בראש כשאתo שומעים את המילה "ילדות".
חג עצמאות שמח.

 
 
 
   
תגובות  
   
1. לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד בכלל
(02/05/2009 )

2. הילדות אז וכיום
כתבה מעולה..איפה הילדות אהה?הילדים של היום באמת כל מה שכתבתה,הם יודעים הכל יותר טוב מאיתנו מבוגרים...וטכנולוגיה מתפתחת ומתפתחת בלי סוף..היום אין ילד שלא מסתובב עם פלאפון עם דור 3 עם אם פי 3,מסך נגיעות,וכל מיני קישקושים נוספים שמבוגרים צריכים לסבול ולשלם.אני עוד זוכר שלא היו פלאפונים ונאלצתי להתקשר מטלפון אוטומט עם אמסימונים או אחר כך כרטיסיה..
סרטים מצויירים ממש זוועתיים יש בערוץ 6,פעם זה היה הערוץ של הילדים והיום זה לא ברור מה זה.וכמה אלימות,לא פלא שככה גודלים ילדים כי זה שטלויזיה מלמדת אותם..פעם עוד היו תוכניות נורמליות מי לא זוכר חברים של קישקתא,או סדרה היו היה או החיים סרטים עם לימוד ומוסר השכל...פעם באמת הילדות היתה יותר טובה.כיום זה נהיה יותר ויותר גרוע,אי אפשר לדעת לאן הכל מדרדר.ומי שנאלץ לספוג זה מבוגרים,כי ילדים זה עדיין ילדים והם לא מבינים שהכל כיום עולה הון תועפות ואין שום דבר חינם ואני בכלל לא מדבר על מיתון ובעיות כלכליות והמבין יבין...
בילדותי הכי סקסי היתה סדרה אסקימו לימון או מקסימום ערוצים גרמניים בכבלים..והיום כל ילד יודע אתרי סקס ולא משנה מה תעשה הוא אמצא מה שהוא אחר. ולא פלא שילדינו מתחילים יחסי מין בגיל כל כך צעיר ממוצע 14.מה שחסר רק שיתחילו להביא ילדים ובאמת נהפוך לחברה של עולם שלישי...פשוט אין מילים..
(04/05/2009 אלכס)

3. ל-1
מה לא היה ברור
ההבדלים בין צורות הגדלים היום ואז.
(04/05/2009 )

4. צודק
ואיך אפשר לשכוח את המשחק ''מדרכות'' שאם אתה זורק ופוגע מחל אותו אז זה 2 נקודות ;)
(12/05/2009 מתן דוד שך')

5. צודק
ואיך אפשר לשכוח את המשחק ''מדרכות'' שאם אתה זורק ופוגע מעל אותו אז זה 2 נקודות ;)
(12/05/2009 מתן דוד שך')

6. מה עם רובים וגנבים?!
בצפון שיחקנו את זה לא מעט, עם רובי צעצוע כשלכל אחד היה ארסנל נשק שלא היה מבייש ארגון טרור קטן.

מלחמות המים בשבועות...

היה כיף פעם
(14/10/2009 עומר)

7. אם כבר אתם משפרים את האתר
מה עם להחזיר את החלומות הרטובים?
(27/10/2009 אישה)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?