ביקורת סרטים
   
 
ואלס עם באשיר
 
 
 

ואלס עם באשיר – 2008

 
מאת: עומר אשכנזי -  
 

במאי: ארי פולמן

הסרט ואלס עם באשיר של הבימאי ארי פולמן הוא ללא ספק אחד הסרטים הטובים ביותר שיצאו פה. אחרי הנפילה של בופור ושאר משחקי צעצועי המלחמה שליקטה "לוחמים ללא חת" שמעולם לא שירתו דקה קם הסרט המונפש הזה שיצא על פי זווית ראייה של ארי פולמן שלחם במלחמת לבנון.

בסרט ואלס עם באשיר יוצא ארי פולמן בעקבות חלום מן המלחמה שפוקד אותו כאשר אינו זוכר דבר מן המלחמה וככל שהוא מתקדם וחופר בעברו הוא מגלה זוויות ראייה שונות על המלחמה ואיך היא השפיע על כל אחד מחבריו.

הסרט מציג על פי דעתי (כאחד ששירת ביחידה לוחמת) את הרגע שלפני והאופורייה, עובר לרגעים של האנדרנלין המטורף של הפעולות וכמובן ההדחקה שנעשית על ידי נערים כאשר הם ניצבים בעימותים כגון אלה ועד לרגע שלאחר. הרגע שמגיע לאחר ירידת האנדרנלין, זה הרגע שבו מתחילים לעכל את המראות, את רגשות המעורבים ואת הריח.

ואלס עם באשיר מדבר סביב תקופת מלחמת לבנון, מלחמה שכתה בכל מי שלחם בה, המלחמה הראשונה שהחיים באמת המשיכו, תהיות וקשיים שעוברים גם היום המשרתים ביחידות לוחמות. הריחוק המתגבש אט אט מן החברה, הקושי לחזור לשיגרה ורבים אחרים. ואלס עם בשיר שם בשיאו של הסרט את הטבח בסאברה ושתילה. ההתייחסויות, נקודות המבט השונות של הדרגים השונים.

ואלס עם בשיר מציג בדרך טובה יש תאמרו שמאלנית את המלחמה, אני אומר שהוא פשוט מציג מלחמה מעינייו של בן עשרים, ההדחקה, ההכרה והרצון לומר לכולם שהכל בסדר כשהוא בעצם לא...

ציון 10

סרט מומלץ לגילאי 18 ומעלה, מתחת לזה אני חושב שלא יהיה אפשר להבין את משקלו.

לסרטון על הסרט:
http://www.youtube.com/watch?v=ylzO9vbEpPg

ואלס עם באשיר בוויקיפדיה

עומר אשכנזי:
http://omerash.cafe.themarker.com

 
 
 
   
תגובות  
   
1. סרט לא אובייקטיבי וחסר משמעות
סרט אנטי ישראלי נטו.לא פלא שלא זכה בשום פרס באוסקר.להזכירכם הרוב השופטים שם יהודים שיצאו לדעתי חכמים שלא נתנו לבזות את מדינתינו הקטנה. גם ככה לא חסר לנו מיש לא אוהב אותנו.ועוד הסרט מראה את הצבא שלנו לא באור הכי טוב כאילו אנחנו אלא שהתחלנו מלחמה ולא חיזבאללה עם כל הפרובוקציות שלהם..סרט על מלחמה ולא הכי אובייקטיבי בעולם.
(13/10/2009 אלכס)

2. ל-1
זה לא אמור להיות סרט אובייקטיבי, זה סרט סובייקטיבי לגמרי על תחושותיו של ילד שנכנס לתוך מלחמה
(13/10/2009 )

3. חיזבאללה קם בעקבות המאורעות הללו
חיזבאללה יקירי לא היה קיים אז, הצבא שלנו לא היה באור טוב כלל והוא עוד יצא צדיק בסרט הזה... אני כמו שכתבתי לוחם חי"ר ועושה מילואים אבל יש דברים כמו הטבח הזה שקיבל גיבוי מהדרגים הבכירים פה וזה יצר את החיזבאללה... זרקו עלינו אורז בכניסה ומטענים ביציאה
(13/10/2009 עומר)

4. סרט טוב אבללל
בדיוני לגמרי, הכל שם מצוץ מהאצבע
כמו שר הטבעות ממש סיפורי מעשיות
(14/10/2009 )

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?