ביקורת סרטים
   
 
נער החידות ממומבאי
 
 
 

נער החידות ממומבאי

 
מאת: עומר אשכנזי -  
 

נער החידות ממומבאי – Slumdog Millionaire 2008
במאי: דני בוייל
אורך: 130 דק'
שחקנים: דב פאטל, אניל קאפור, אירפאן חאן, מדהור מיטאל, פריידה פינטו

הביקורת על נער בחידות ממומבאי מתחלק לאלו שקראו את הספר ואלו שלא.
אפתח בהמלצה חמה ביותר לקרוא את הספר (זה לא יקרה הרבה... אני מבטיח).

ג'אמל, זוכה בתחרות מי רוצה להיות מליונר ההודית אך הוא מואשם ברמאות ונזרק לחקירות בכלא ההודי שם הוא עובר מסכת התעללויות וחקירות אך כאשר הוא עומד על צידקתו מתפנה החוקר לשמוע את סיפורו... סיפורו של נער החידות ממומבאי.

הסרט מועבר כמו בספר שכל שאלה מפנה את גיבורנו ג'אמל אל סיפור בעברו המלווה באחיו סאלים והנערה המתלווה להם, מושא אהבתו של ג'אמל, לאטיקה. השאלה הראשונה מובילה את ג'אמל ליום בו אמו נרצחה בידי המון הינדי אשר טבח במוסלמים, שכניהם לרובע, וכן הלאה במרוצת השאלות עוד פיסות על סיפור חייו של ג'אמל מתגלות ואיתם מתגלות התשובות שכל אחת ואחת מהן צרובה על בשרו של הגיבור.

הסרט מרגש ועשוי בצורה טובה אך קיימים הבדלים רבים מאוד בסיפור עצמו בין הספר לסרט. החיים המכוערים בהתגלמותם. נער החידות ממומבאי מומלץ בחום.

ציון 6 שזה 100 לשחקנים. ו-0 לתסריטאית שדי הרסה לי את הסיפור (בגלל שהספר יותר טוב והסיפור בסרט לא מתקרב לרמת הסיפור בספר).

לטרייל של נער החידות ממומבאי:
http://www.youtube.com/watch?v=AIzbwV7on6Q

עומר אשכנזי
omerash.cafe.themarker.com

 
 
 
   
תגובות  
   
1. אז מה אם הוא לא דומה לספר?
אני לא קראתי את הספר ולא היה לי למה להשוות
ואני אומר שזה הסרט הכי טוב שראיתי בחיים
(18/10/2009 שי)

2. סרט מאוד מרגש
מאוד אהבתי אותו
מומלץ בחום
(18/10/2009 )

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?