מבלים
   
 
 
 
 

פסטיבל הקפה ב one plaza

 
מאת: אדם תורג'מן -  
 

פסטיבל הקפה ב one plaza

טוב אני יודע שזה באיחור עצבני. אבל בכל זאת

פסטיבל הקפה שהתקיים בתאריך 7-8/10 ב- one plaza כלל בין דוכני הקפה גם פינת אומנים, יצירות ועבודות יד, דוכני אוכל והופעות, בנוסף התקיים גם יריד מכירת מכוניות של הסוכנות המרכזית בבאר שבע לטויוטה.

לפני שאתן פירוט קצת על הדוכנים, קצת דעה אישית על כל הפסטיבל עצמו, יריד קפה, רעיון מצוין, להכניס קצת תרבות קפה לבירת הנגב, אך חבל שנזכרו בדקה ה-90, וללא תקציב מהעירייה לפעילות בחופשת סוכות, כול האירוע היה ממומן ע"י חברה גדולה שמשווקת קפה ומכונות קפה, מה שלא נתן הרבה ביטוי לבתי קפה המקומיים, ממש פתח דלת לכל הרשתות הגדולות להיכנס ליריד שאמור להיות אוטנטי ביותר, מאוד מאכזב היה להגיע ליריד ולראות,  שם רק דוכן אחד של קפה לא ממוסחר, איפה היו כל בתי הקפה המקומיים, בגדול היה מאוד נחמד וקצת מרענן עם כל הריחות באוויר, משהושאני חייב לציין, רואים שינוי מאוד גדול בתרבות העיר, מאז שדנילוביץ  בתפקיד ראש העיר שלנו, נכון יש עוד המון עבודה  אבל לפחות מרגישים שינוי ויש תקווה שנהפוך מעיר פועלים להרבה יותר.

לפני שנגיע לדוכני הקפה, נתחיל ביריד מכירת מכוניות של חברת טויוטה בבאר שבע הלא הם י.מ האתגר, אחד מהבעלים הוא עידן בורגמן  שנמצא במקום בזמן שהגעתי, הסתכלתי על הרכבים מקרוב והוא כבר התחיל להסביר ולהראות לי את הדגמים החדשים שיצאו השנה, חשוב לציין שסוכנות טויוטה ממוקמת בעמק שרה מעבר לאולם תצוגה יש גם מוסך מורשה ומחלקת פחחות, הם העבירו במיוחד את אולם התצוגה שלהם, למתחם מיוחד שהוקצעה להם בחניון ה- ONE .

כל הזמן היו ריחות מדהימים של קפה מכול הסוגים ומכל מקום בעולם, הקפה הברזילאי, הקפה ההודי,הקפה האוסטרלי, הקפה מאתיופיה, מי שאוהב קפה ולא הגיע פשוט הפסיד, הכול היה במקום, הם קלעו שם את פולי הקפה השונים שגרמו לארומות באוויר ולתערובות של ריחות מטריפים.

בין כל דוכני הקפה הרבים שהיו, בלטו השמות המובילים בתחום, כגון: café café , GECKO , espresso club , lavazza , אבל החלטתי להתמקד בשני דוכנים מיוחדים כל אחד בדרך אחרת.

הראשון הוא הדוכן של  cafecafe  הבעלים הם עידן בידוסה,נועם יחיאל ואלי סהר, מי שלא מכיר את עידן, הוא היה עובד בנאפיס ובערביקה תקופה מאוד ארוכה בכל תפקיד אפשרי, הוא הרבה שנים בתחום המזון והמשאות, הסניף של cafecafe    בבאר שבע הוא כשר, לכן התפריט הוא חלבי והמנות המומלות ביותר הם פילה סלומון, גלילות חצילים, לחם הבית ועוד רק שמאוד קשה להחליט, אחיין שלי מאוד אהב את השוקולטה ויש על מה, המרקם הסמיכות והטעם, מי שאוהב שוקולד חובה לטעום, מתוק מתוק מתוק.

 
דוכן הקפה השני שהחלטתי להתייחס הוא  GECKO בית קפה שממוקם ברחוב סמילנסקי,  שהוא נפתח לפני כשנה וחצי, הבעלים חגי עין-דור ושחר עודי, רק בני 25 ובעלי חזון גדול ומאתגר, להכניס לבאר שבע תרבות קפה, לא שאין פה, יש תרבות קפה, רק שאתה לא יכול למצוא קפה ברמה כזו שיש אצלם באף בית קפה באר-שבעי, הארומה הקצף והטעם מדברים בעד עצמם, אתם חייבים לטעום את העוגת גבינת פירורים עם פירות יער, ממש תענוג. בבית קפה הם  משתמשים מלמעלה מ-8 תערובות קפה וניתן לטחון במקום ולמכירה במשקל, את פולי הקפה הם קלו ממש בדוכן והריחות שהיו באוויר הזכירו לי את הקפה של ברזיל, טוב הסיפור של שני החברה האלו, מסקרן אותי ואני יגיע בהזדמנות קרובה אל הבית קפה שלהם על מנת להתמקד קצת יותר, לכן את יתר הפרטים תקבלו בהמשך לכל אוהבי הקפה ובתי קפה.

בין כול הדוכנים היה גם דוכן של בית קפה מסעדה- Bella  פיצה&פסטה, המטבח-איטלקי, השף הוא  אבי תקווה, המקום נפתח לפני כחודשיים הוא כשר לחלוטין ולכן גם סגור בשבת (חבל בשבילי), הבעלים הם אדיר דנילוביץ מפרחי שוקולד ועמיחי אוחיון מהרויה, גם לשם הבטחתי קפיצה ולבדוק את נושא המטבח שלהם, אני אוהב לאכול, במיוחד ארוחות בוקר בבית קפה לכן חבל שסגור בשבת, בעיון בתפריט יש ארוחת בוקר מצוינת במחיר מפתיע ביותר שווה בדיקה!   

אליהם גם דוכני אוכל ועבודות יד, מרבית הדוכנים היו של באר-שבעים, קצת חשוב לתת דווקא ליוצרים והאמנים המקומיים הזדמנות להיכנס כדוכנים באירועים שכאלו, לכן החלטתי להתמקד בשני דוכנים של עבודות יד, של שני נשים מקסימות.

הראשונה מתמחה בבדים ותפירה, שמה רוזת בוניאל, כבר 4 שנים בתחום של עבודות יד יצירה ומחירה מהסטודיו שלה בבית, אשה מקסימה וחיכנית, היא סיפרה לי קצת על הרקע שלה, היא עבדה יותר מעשרים ושתיים שנה בבגיר עד שנסגר, לאחר מכן היא עברה לעבוד בקרית גת ותוך כדי היא יצאה להעביר הדרכות לעובדים בירדן על פי תקן ISO , אך  זה היה מאוד קשה לכן היא החליטה לעזוב וליצור בבית ולפתוח סטודיו משלה, בין שלל יצירותיה היא מכינה מפות שולחן, כריות, כיסויי מיטה.
טלפון ליצירת קשר עם רוזת– 08-6275615   0524475780.

השנייה מתמחה בקרמיקה, שמה גילה דיאס, היא כבר 8 שנים בתחום, בהתחלה הכול התחיל כטרפיה עד שהחליטה לפתוח את הסטודיו לאומנות הקרמיקה, בין כל יצירותי יש מגוון רחב של שעוני קיר, מוביילים, חמסות ודברי נוי, הסטודיו הביתי נמצא בשכונה רמות  טלפון ליצירת קשר 050-2764562.

 
 
 
   
תגובות  
   
1. מה קרה נזכרתם?
זה היה לפני חודש
(21/10/2009 אלון)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?