ביקורת סרטים
   
 
מחוז 9 – District 9
 
 
 

מחוז 9 – District 9

 
מאת: עומר אשכנזי -  
 

מחוז 9 – District 9   2009

בימאי: ניל בלומקאמפ שגם כתב את התסריט.

שחקן ראשי: שארלטו קופלי

מחוז 9 הוא סרט עמוק ובעל אמירה שהתחיל כסרט קצר של כ-6 דק' הנקרא - Alive in Joburg (חי ביוהנסבורג). כמו כל סרט עמוק ובעל אמירה אני מניח שהדעות תתחלקנה בהתאם וכמובן תהיינה חצויות. כמו כן הסיפורים השתנו מעט, הדמויות פוברקו והוכנסו המון אלמנטים שהם לשם יצירת עניין בסרט. רצוי לציין שבסרט חי ביוהנסבורג הוכנסו קטעי וידאו אמיתיים מתקופת האפרטהיד ב-1990.

הסרט מתחיל כסרט תיעודי כאשר אנחנו מקבלים סיקור של מפגש עם חללית החונה מעל יוהנסבורג (דר' אפריקה) ומפגישה את המין האנושי עם כמליון חייזרים. החיזרים משתלבים בחברה האנושית כעבדים ופועלי עבודה קשה אך כאשר אלו מתחילים לגנוב על מנת לשרוד הם מוכנסים למחנות ריכוז או ליתר דיוק מחנות פליטים מחוז 9

פקיד שנכנס עם כוח צבאי על מנת להחתימם על צוי פינוי למחנות חדשים נתקל במכשיר משונה שהופך אותך לחייזר בעצמו. כאשר הממשלה והכוחות הזרים מנסים להביאו לניסויים הוא בורח וחוזר אל מחוז 9. הסיפור מסתבך כאשר הוא מגלה שהחלק שמצא הוא הפיתרון להכל והתרופה להחזירו לקדמותו.

הסרט מראה את משטר האפרטהיד המושמץ שהיה נהוג בדרום אפריקה כנגד השחורים ובעיקר כנגד הפליטים מזימבאבואה בדרך די ייחודית כסרט שהוא חצי תיעודי וחצי מתח \ אקשן.  מחוז 9 מראה את שרשרת ההתרחשויות בהתהוות מחנות פליטים.

הסרט מעט מתמרח בהתחלה והוא יכל להיות מעט קצר יותר ללא ספק אבל בחירתי היא:

ציון – 9 (אני מהחצי שכן אהבו את הסרט).

עצה קטנה: דמיינו שכל החייזרים הם פליטים מזימבאבואה...

אתר רשמי של מחוז 9 

טריילר מחוז 9

עומר אשכנזי – www.facebook.com\OmerAsh

עומר אשכנזי – בלוג קפה דה מארקר

 
 
 
   
תגובות  
   
1. סרט מפגר
לגמרי
(11/11/2009 )

2. סרט מצוין
(18/11/2009 נירו)

 
הוספת תגובה
מאת:
דואר:
*נושא:
תוכן:
 
אין לפרסם באתר תגובות המפרות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות בעלות אופי מיני בוטה, תגובות מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע הסתה, פוגעות בפרטיות, מזיקות, פוגעות ברגשות הציבור, מפרות זכויות קניין רוחני ותגובות בעלות אופי מסחרי ו/או מידע פרסומי. אין לפרסם מספרי טלפון מכל סוג. האחריות הבלעדית לתוכן התגובה הינה של כותב התגובה. עם זאת הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות למסור את פרטי כותב התגובה לכל גורם בהתאם לשיקול דעתה ושומרת לעצמה את הזכות לפרסם רק חלק מהתגובות ו/או למחוק תגובות שפורסמו.
 
   
   
   
   
סגור אותי
מה? עוד לא לחצתם לייק?